Khusboo Sundar: ଖୁସବୁ ସୁନ୍ଦର କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ, ପ୍ରଥମ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଯାହାଙ୍କ ନାମରେ ମନ୍ଦିର ଅଛି

Khushbu

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ତାମିଲ ସିନେମା (Tamil Cinema) ର ବିଶିଷ୍ଟ ଚେହେରା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଖୁସବୁ ସୁନ୍ଦର (Khusboo Sundar) କଂଗ୍ରେସ (Congress) ର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟତାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (BJP) ରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ତାଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ପଦରୁ ହଟାଇ ଦେଇଛି।

ନିକଟ ଅତୀତରେ ଖୁସବୁ ସୁନ୍ଦର କଂଗ୍ରେସର ସରକାରୀ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଅପେକ୍ଷା କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଭିନ୍ନ ମତ ରଖିଥିଲେ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ୨୦୧୯  ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଟିକେଟ୍ ନ ପାଇବା ପରେ ଖୁସବୋ ସୁନ୍ଦର କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ଖୁସିନଥିଲେ। କିଛି ମାସ ପୂର୍ବେ ସେ ନୂତନ ଶିକ୍ଷା ନୀତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ସେ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତିଙ୍କୁ ଲେଖିଥିବା ଏକ ଚିଠିରେ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଗୋଷ୍ଠୀ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରରେ ବସିଛନ୍ତି, ଯାହାର ମୂଳ ବାସ୍ତବତା କିମ୍ବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସ୍ୱୀକୃତି ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନାହିଁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଏହାପୂର୍ବରୁ, ସେ ୨୦୧୦ ରୁ ୨୦୧୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡିଏମକେ  (DMK) ରେ ଥିଲେ। ଖୁସବୁଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ହିଁ ୨୦୧୦ ମସିହାରେ ତାଙ୍କୁ ନିଜେ ଡିଏମକେ ମୁଖ୍ୟ କରୁଣାନିଧି ପାର୍ଟିକୁ ଆଣିଥିଲେ। ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୪ ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ କୁଶବୁ ସୁନ୍ଦର କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଖୁସବୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ କ୍ୟାରିଅର୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଖୁସବୋ ସଫଳତାର ସିଡ଼ି ଉପରକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ଖୁସବୁଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ‘ଦି ବର୍ନିଂ ଟ୍ରେନ୍’। ବଲିଉଡରେ ତାଙ୍କର କ୍ୟାରିୟର ବହୁତ ଭଲ ନଥିଲା, ଏହା ପରେ ସେ ୧୯୮୬ ରେ ତାମିଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଶିଳ୍ପକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ସାଉଥ ଫିଲ୍ମ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ଟି ଫିଲ୍ମ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଖୁସବୁ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଅଭିନେତ୍ରୀ, ଯାହାର ପ୍ରଶଂସକମାନେ ତାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ୧୯୯୦ ଦଶକ ଅଟେ। ସେତେବେଳେ ଖୁସବୁଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ। ତାମିଲନାଡୁର ତିରୁଚିରାପଲ୍ଲୀରେ ଏହି ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ ଏହାର ଆଖପାଖ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ଖୁସବୋଙ୍କର ଏପରି ଜବରଦସ୍ତ କ୍ରେଜ୍ ଥିଲା ଯେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କ ଉତ୍ପାଦର ନାମକରଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ଖୁସବୋ ଇଡଲି ଲୋକପ୍ରିୟ ଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଖୁସବୋ କଫି, ଖୁସବୋ ଜୁମ୍କି, ଖୁସବୋ ସାରୀ, ଖୁସବୋ ଶରବାଟ, ଖୁସବୋ କକଟେଲ ଭଳି ଉତ୍ପାଦ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଥିଲା।

Also Read |Odisha:ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୟସସୀମା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ; ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ୪୫ ବର୍ଷ, ଓଡ଼ିଶାରେ ୩୨

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *