IPL 2020 MI vs RCB: ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଲେ

surykumar yadav
Share this:

ଦୁବାଇ: ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ (IPL 2020) ର ୪୮ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (Mumbai Indians) ଦଳ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (Royal Challengers Bangalore) କୁ ୫ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇର ଏହି ବିଜୟର ନାୟକ ଥିବା ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ (Surya Kumar Yadav) ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୪୩ ବଲରେ ୭୯ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳର ବିଜୟରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ (Ravi Shastri) ମଧ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଏହି ଇନିଂସରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ।

ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ କପିଲ ଦେବଙ୍କୁ ହୃଦଘାତ, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି

ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ସମ୍ପ୍ରତି ଫର୍ମ (Batting Performance)ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟା ଯାତ୍ରା (India Team Australia Tour) ପାଇଁ ମନୋନୀତ ଦଳରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଏହି ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚୟନ ସ୍ଥିର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇନଥିଲା। ଆରସିବି ବିପକ୍ଷରେ ୭୯ ରନ୍ ଇନିଂସ ଖେଳି ମୁମ୍ବାଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ପୁଣି ଥରେ ନିଜର ଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରବିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା। ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଇନିଂସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ (instagram) ରେ ତାଙ୍କ ଫଟୋରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ମୋର ନମସ୍କାର, ଦୃଢ ରୁହ ଏବଂ ଧର୍ଯ୍ୟ ରଖନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ।

ଆବୁଧାବିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (RCB) ଦଳ ଦେବଦତ ପାଦିକକାଲ (Devdutt Padikkal) ୭୪ ଙ୍କ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ୨୦ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ୭୯ ରନରେ ୧୯.୧ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଯାଇଥିଲା। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି।

Also Read| IPL 2020: ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ‘ଅସମ୍ଭବ’ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ RCB କୁ ଜିତାଇଲେ ଏମିତି ଥିଲା ଅନୁଷ୍କା-ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

Share this: