BJP: ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇଟି ପାର୍ଶ୍ୱ: ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର

sambit_bjp

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ମହିମା ଲାଇଭ ବ୍ୟୁରୋ) : ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର ସାଂସଦ  ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା (Farooq Abdullah) ଙ୍କ  ଧାରା-୩୭୦ର ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତିରେ ବିଜେପି ଏହାର କଡ଼ା ପ୍ରତିବାଦ କରିଛି। ସୋମବାର ବିଜେପି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରି ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଏବଂ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ (Rahul Gandhi) ଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି।

ପାର୍ଟି ମୁଖପାତ୍ର ସମ୍ବିତ୍ ପାତ୍ର (Sambit Patra) କହିଛନ୍ତି ଯେ “କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଏବଂ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପାକିସ୍ତାନରେ ହିରୋ ହୋଇଥିଲେ। ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଚାଇନାରେ ହିରୋ ହୋଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଉଭୟ ଦେଶ ବାହାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଦେଶକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ଡୁପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ ହେବା ଉଚିତ୍, ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ପାର୍ଥକ୍ୟ ନାହିଁ, ଉଭୟ ସମାନ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱ। ”

ଶ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ତାଙ୍କ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଚୀନ୍‌ର ବିସ୍ତାରବାଦୀ ମାନସିକତାକୁ ଯଥାର୍ଥ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହିତ, ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଭବିଷ୍ୟତରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥାଉ, ତେବେ ଆମେ ଧାରା ୩୭୦କୁ ଚୀନ୍ ସହଯୋଗରେ ଫେରାଇ ଆଣିବୁ। ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଏମିତି କହିଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ଏଭଳି ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୪ରେ ଫାରୁକ୍ ଅବଦୁଲ୍ଲା କହିଥିଲେ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଯାଇ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଭାରତୀୟ ଅଟନ୍ତି, ତେବେ ଲୋକମାନେ କହିବେ ଯେ ଆମେ ଭାରତୀୟ ନୁହଁନ୍ତି। ଉକ୍ତ ବିବୃତ୍ତିରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଚାଇନାରେ ଯୋଗ ଦେଇପାରିବା ଭଲ ହେବ।

ସମ୍ବିତ ପାତ୍ର ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ସାର୍ବଭମତ୍ୱ (Sovereignty) ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା, ଦେଶର ସ୍ଵାଧିନତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା, ଏହା ସାଂସଦଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ କି? ଏହି ଜାତୀୟ ବିରୋଧୀ ଜିନିଷ ନୁହେଁ କି? ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଦୀଜୀଙ୍କୁ ଘୃଣା କରୁଥିବା ଏହି ଲୋକମାନେ ଦେଶକୁ ଘୃଣା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏଥି ସହ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ଯିଏ ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭୟଭୀତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି।

Also Read | Odisha:ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୟସସୀମା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ; ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ୪୫ ବର୍ଷ, ଓଡ଼ିଶାରେ ୩୨

Share this:

You may have missed