5G:ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ମାମଲା ଖାରଜ,୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହି ଚାୱଲା (Juhi Chawla) 5G ଟେଲିକମ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହ ଜଡିତ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିପଦକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ (Delhi High Court) ରେ ମକଦ୍ଦମା ଦାୟର କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମାମଲା ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଖାରଜ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ରାୟରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ମକଦ୍ଦମା ଏକ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର।

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆଇନ ପ୍ରକ୍ରିୟାର ଅପବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଅଭିନେତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏକ ଭୁଲ ଧାରଣା ଅଛି ଯେ ତାଙ୍କ ମାମଲା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବିରୋଧରେ ଅଟେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାୟୁକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯିବା ଉଚିତ।

ଜୁହି ଚାୱଲା ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏକ ସାଧାରଣ ଭୁଲ ଧାରଣା ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ମାନ୍ୟବର ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆମର ମାମଲା 5G ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ବିରୁଦ୍ଧ ଅଟେ। ଆମେ ଏଠାରେ ପୁଣି ଥରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ଆମେ 5G ଟେକ୍ନୋଲୋଜିର ବିରୋଧୀ ନୁହେଁ। ତଥାପି ଆମେ ପଚାରୁଛୁ 5G ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାନବଜାତି, ପୁରୁଷ, ମହିଳା, ବୟସ୍କ, ଶିଶୁ, ଶିଶୁ, ଉଦ୍ଭିଦ ଏବଂ ଜୀବଜନ୍ତୁ ତଥା ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଜୀବନ ପାଇଁ ନିରାପଦ ବୋଲି ସରକାର ଏବଂ ଶାସକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରମାଣିତ କରନ୍ତୁ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ 5G ପାଇଁ କରୋନା (Corona) ବଢୁଛି ବୋଲି  ଗୁଜବ ବଢିବା ପରେ ଦେଶରେ 5G ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଟାୱାର ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ନିଷେଧାଦେଶ ଜାରି କରିବା ପାଇଁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଜୁହୀ ଚାୱଲା ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲେ।

Also Read | ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆଜି ୨୫୨ଜଣ Corona ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ, ଜଣେ ମୃତ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *