Zojila Tunnel: ଏସିଆର ସବୁଠୁ ବଡ ସଡକ ଟନେଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି, ଜୋଜିଲା ଟନେଲର ବିଶେଷତା କ’ଣ?

zozila pass tunel

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଅଟଳ ଟନେଲ ପରେ ଦେଶରେ ଆଉ ଏକ ଟନେଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଉଛି। ଏହାକୁ ଏସିଆର ଦୀର୍ଘତମ ସଡକ ଟନେଲ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଉଛି, ଏହି ଟନେଲର ଲମ୍ବ ୧୪.୫ କିଲୋମିଟର ହେବ। ଏହି ଟନେଲ୍ ସାହାଯ୍ୟରେ, ୩ ଘଣ୍ଟା ଲାଗୁଥିବା ଦୂରତାକୁ ମାତ୍ର ୧୫ ମିନିଟ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିହେବ।   ଏହି ଟନେଲର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଯାହାର ବଟନ୍ ଦବାଇ କେନ୍ଦ୍ର ସଡ଼କ ପରିବହନ ଏବଂ ରାଜପଥ ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ଗଡକରୀ (Nitin Gadkari) ଏହା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ଅଟଳ ଟନେଲ (Atal Tunnel) ପରି ଏହାକୁ ତିଆରି କରିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୩୦ ବର୍ଷ ଧରି କାର୍ଗିଲ, ଡ୍ରାସ୍ ଏବଂ ଲଦାଖ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ତିନୋଟି ଚେଷ୍ଟା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ କୋଣସି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନଥିଲେ। ମେ ୨୦୧୮ ରେ ଏହାର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଟେଣ୍ଡର ନେବା ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ଆଇଏଲ ଆଣ୍ଡ ଏଫଏସ (IL&FS) ଦେବାଳିଆ ହୋଇଗଲା। ଗଡକରୀ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ସମୀକ୍ଷା କରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଉଭୟ ସଡକ ସମାନ ଟନେଲରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ଯାହା ଖର୍ଚ୍ଚ ହ୍ରାସ କରିବ। ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୦ ହଜାର ୬୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା ଯାହା କମ୍ ହେବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ମେଗା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଏହି ଟନେଲ୍ ଜୋଜିଲା ପାସ୍ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୩୦୦୦ ମିଟର ଉଚ୍ଚରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବ।

ଟନେଲ ମଧ୍ୟରେ ରାସ୍ତାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ପ୍ରତି ୭୫୦ ମିଟର ମଧ୍ୟ ରେ ସ୍ଥାନ ରହିବା, ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗାଡି ଏଠାରେ ଅଟକାଯାଇପାରିବ। ପ୍ରତ୍ୟେକ ୧୨୫ ମିଟରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ କଲ୍ କରିବାର ସୁବିଧା ରହିବ, ଏକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଅଗ୍ନି ଚିହ୍ନଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ। ଟନେଲ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବ, ଏଠାରୁ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ମୋଡ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ମନିଟରିଂ କରାଯାଇପାରିବ। ଏହି ଟନେଲର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୪୮୯୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଜମି ଅଧିଗ୍ରହଣ, ବିସ୍ଥାପନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ସହିତ ମୋଟ ଖର୍ଚ୍ଚ ୬୮୦୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ।

ଏହି ଟନେଲ୍ ଡ୍ରାସ ଏବଂ କାର୍ଗିଲ ଦେଇ ଏକ ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଶ୍ରୀନଗର ଉପତ୍ୟକା ଏବଂ ଲେହ୍ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଋତୁରେ ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରିବ। ଦେଶର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।

Also Read| LAC: ଚୀନ ଭାରତ ସୀମାରେ ୬୦ହଜାର ସୈନ୍ୟ ନିୟୋଜିତ କରିଛି: ଆମେରିକା ବୈଦେଶିକ ସଚିବ

Share this: