Corona:ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ବଦଳରେ ରହିବ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଫଟୋ

MODI-MAMTA
Share this:

କୋଲକାତା: କେନ୍ଦ୍ର ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବବଙ୍ଗ (West Bengal) ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଏଥି ସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Narendra Modi) ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (CM Mamata Banerjee) ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କରୋନା ଟୀକାକରଣ ପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର (Certificate) ରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ବଦଳରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଫଟୋ ସ୍ଥାନ ପାଇବ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ଏଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୧୮-୪୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ ପରେ ସିଏମ ମମତାଙ୍କ ଫଟୋ ସହିତ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦିଆଯିବ।

ମମତା ସରକାର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁ ସମୟରେ ଟିଏମସି (TMC) କିଛି ମାସ ପୂର୍ବରୁ ଟୀକାକରଣ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଫଟୋ ପାଇଁ ବିଜେପି (BJP) ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲା। ୨୦୨୧ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ (Bengal Assembly Election) ସମୟରେ ଟିଏମସି ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (Election Commission) ଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲା। ଟୀକାକରଣ ପରେ ପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ଟିଏମସି ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲ୍ଲଂଘନ ବୋଲି କହିଛି।

ଏଥି ସହ ଟିଏମସି ସରକାରଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ନେଇ ବିଜେପି ରାଗିଛି। ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ରାଜ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ସମିକ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ମାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ। ଟିଏମସି ଏକ ଅଲଗା ନିର୍ଭରଶୀଳ ଦେଶ ଭଳି ଆଚରଣ କରୁଛି। ଟିଏମସି ବିଶ୍ୱାସ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଯେଉଁଠାରେ ଅଛନ୍ତି ତାହା ଭାରତର ରାଜ୍ୟ।

Also Read | 5G:ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜୁହି ଚାୱଲାଙ୍କ ମାମଲା ଖାରଜ,୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *