Job card ଧାରୀ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀ BJP ଟିକେଟ୍ ରେ ହେଲେ MLA, ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

chandana bauri

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ (West Bengal Election) ରେ ବିଜେପି (BJP) ହାରିଥାଇ ପାରେ, କିନ୍ତୁ ବିଜେପିର ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ବିଜୟର ଆଲୋଚନା ସବୁଆଡେ ଚାଲିଛି। ରବିବାର ଦିନ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଫଳାଫଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବାହାରିଲା। ବେଙ୍ଗଲରେ, ଟିଏମସି (TMC)  ବିଜୟର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ କରିଛି। ଯଦିଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (Mamata Banerjee) ନିଜେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଛନ୍ତି। ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ବିଜେପି ନେତା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ (Subhendu Adhikari)  ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେବେ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ବିଜେପି ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀ (BJP MLA Chandana Bauri) ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି।

ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପତ୍ନୀ ୩୦ ବର୍ଷିୟ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀଙ୍କ ବିଧାନସଭାରେ ପହଞ୍ଚିବା କାହାଣୀ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ବାଉରି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସାନ୍ତୋଷ କୁମାର ମଣ୍ଡଳଙ୍କୁ ୪ ହଜାର ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ଝୋପଡ଼ିରେ ରହୁଥିବା ଚନ୍ଦନା ବିଧାନସଭାକୁ ଯିବାର କାହାଣୀ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କେହି କେହି ଚନ୍ଦନ ବାଉରୀଙ୍କ ବିଜୟକୁ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ପରିଚୟ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରୁଥିବାବେଳେ କେହି କେହି ଏହାକୁ ବିଜେପିର ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପରି ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି।

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଆଫିଡେଭିଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ତାଙ୍କର ମୋଟ ସମ୍ପତ୍ତି ୩୧ ହଜାର ୯୮୫ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ୩୦ ହଜାର ୩୧୧ ଟଙ୍କା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେମାନଙ୍କର ତିନୋଟି ଗାଈ ଏବଂ ତିନୋଟି ଛେଳି ଅଛନ୍ତି।

ବିଜେପି ନେତା ସୁନୀଲ ଦେଓଧର ଟୁଇଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଚନ୍ଦନା ଏକ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିରୁ ଆସିଛନ୍ତି, ଏକ ଝୋପଡିରେ ରୁହନ୍ତି, ସେ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପତ୍ନୀ। ଚନ୍ଦନା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମଜଦୂରୀ କାମରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ସେ  ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧ୍ୟୟନ କରିଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ କେବଳ ଅଷ୍ଟମ ପାସ୍।  ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ମଧ୍ୟ MNREGA ଜବକାର୍ଡ ଅଛି।  ଗତ ବର୍ଷ ସେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଆୱାସ ଯୋଜନା (PM Awas Yojana) ଅଧୀନରେ ୬୦ହଜାରର ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ପାଇଥିଲେ। ଯାହା ସହିତ ସେ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ।  ସେ ପାର୍ଟି ପାଇଁ ଏତେ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଯେ ସେ ପ୍ରତିଦିନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଲୋଟସ୍ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍ ସହିତ ସାଫ୍ରନ୍ ରଙ୍ଗର ସାରୀ ପିନ୍ଧି ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି।

Also Read | West Bengal Election: ଜିତିବା ପରେ ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ହାରିଲେ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ୧୬୨୨ଭୋଟରେ ଜିତିଲେ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *