West Bengal Election: ଜିତିବା ପରେ ନନ୍ଦୀଗ୍ରାମରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ହାରିଲେ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ୧୬୨୨ଭୋଟରେ ଜିତିଲେ

Mamta-Suvendu-n

କୋଲକାତା: ଚାରିଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା ଦେଶର ଗୋଟିଏ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନ (Nandigram Election) ରେ ସିଏମ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (West Bengal CM Mamata Banerjee) ଏବଂ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ (Suvendu Adhikari) ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସିଟ୍ ଦିନସାରା ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ଦେଖାଦେଇଛି। ଶେଷରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ୧୬୨୨ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଦୁଇ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ୬ଟି ଭୋଟ୍ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଥିଲା।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି। ୨୦୨୧ରେ ବଙ୍ଗଳା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ରାଜ ନୈତିକ ପଣ୍ଡିତଙ୍କ ଠାରୁ ସାଧାରଣ ଜନତା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଥର ପୂର୍ବ ମେଦିନୀପୁରର ନନ୍ଦିଗ୍ରାମ ଆସନ ଧ୍ୟାନରେ ଥିଲା। ଏଠାରୁ ସିଏମ୍ ଏବଂ ଟିଏମସି ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବାବେଳେ ବିଜେପିର ମମତାଙ୍କ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ୧୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ଜିତିବା ପରେ ୧୬୨୨ ଭୋଟରେ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏଠାରୁ ବିଜେତା ଘୋଷିତ କରାଯାଇଛି। କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଭୋଟ୍ ଗଣିବା ସମୟରେ ସର୍ଭର କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଡାଉନ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଭୋଟ୍ ଗଣନା କରାଯାଇପାରିନାହିଁ।

Also Read | Corona Virus Dhenkanal:ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲାରୁ ଆଜି ୮୬ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *