IAS Soumya Pandey କୋଳରେ ୨୨ ଦିନର ଶିଶୁ କନ୍ୟା ସହିତ ଅଫିସ ଆସିଲେ

ias pandey
Share this:

ଗାଜିଆବାଦ: ଗାଜିଆବାଦ (Ghaziabad) ନିକଟ  ମୋଦିନାଗର (Modinagar)ର ଏସଡିଏମ (sub-divisional magistrate) ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟିଂ ହୋଇଥିବା ଆଇଏଏସ୍ ସୌମ୍ୟ ପାଣ୍ଡେ (IAS Soumya Pandey) କରୋନା (Corona) କାଳରେ ଏକ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ବଡ କଥା ହେଉଛି ଏହି କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀର ଭୟଙ୍କର ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଜର ଦାୟିତ୍ଵ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଜନ୍ମ ହେବାର ୨୨ ଦିନ ପରେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଯତ୍ନ ସହିତ, ସେ ନିଜ ଦାୟିତ୍ଵ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ  କରିବା ସହିତ ଝିଅର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯତ୍ନ ନେଉଛନ୍ତି।

ମୋଦିନାଗର ସବ-ଡିଭିଜନାଲ ଅଫିସର ପାଣ୍ଡେଙ୍କ ୨୨ ଦିନର ଝିଅର କୋଳରେ କାମ କରିବାର ଚିତ୍ର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି। ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଗାଜିଆବାଦରେ ସୌମ୍ୟ ପାଣ୍ଡେଙ୍କୁ ମୋଦିନାଗର ଏସଡିଏମ ଭାବେ ପୋଷ୍ଟିଂ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ପରଠାରୁ, ସେ ଏହି କରୋନା ଅବଧିରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେ ତାଙ୍କ ଅଫିସରେ କୁନିଝିଅ ସହିତ ତାଙ୍କ କୋଳରେ କାମ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ସୌମ୍ୟ ପାଣ୍ଡେ, ୨୦୧୭ ବ୍ୟାଚ୍ ର IAS ଅଧିକାରୀ। ସେ ସମ୍ମାନଜନକ ମୋତିଲାଲ ନେହେରୁ ନ୍ୟାସନାଲ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିରୁ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ୍ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂରେ ବିଟେକ୍ ରେ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ପାଇଛନ୍ତି। ସେ ନିଜେ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସରେ UPSC ପରୀକ୍ଷାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଶରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ କୋଳରେ ଥିବା ଛୋଟ ଝିଅର ଚିତ୍ର ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ସୌମ୍ୟ ପାଣ୍ଡେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ କାମକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ବୋଲି ଭାବନ୍ତି। ଜାପାନ ପରି ଏକ ଦେଶର ଉଦାହରଣ ଦେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରସବ ପରେ ମହିଳାମାନେ ନିଜ କାମକୁ ଫେରିଥାନ୍ତି। ଯଦି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ୱାଭାବିକ, ଶୀଘ୍ର କାମକୁ ଫେରିବାରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ।

Also Read | Odisha:ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୟସସୀମା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ; ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ୪୫ ବର୍ଷ, ଓଡ଼ିଶାରେ ୩୨

Share this: