Twitter କୁ ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ କଡ଼ା ଚେତାବନୀ, ନୂତନ ନିୟମ ମାନ ନଚେତ୍…

twitter-it
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ଟ୍ୱିଟର (Twitter) ର ଅସୁବିଧା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର (Central Government) ଟ୍ୱିଟରକୁ ଶେଷ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶନିବାର ଦିନ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ (Ministry of Electronics and Information Technology) ଟ୍ୱିଟରକୁ ନୋଟିସ ପଠାଇଛି। ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମ ଗ୍ରହଣ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କର, ନଚେତ୍ ଏହାର ପରିଣାମକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ନିୟମକୁ ତୁରନ୍ତ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ଟ୍ୱିଟର ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଆଇଟି ଆକ୍ଟ, ୨୦୦୦ ର ଧାରା ୭୯ ଅନୁଯାୟୀ ଉପଲବ୍ଧ ଦାୟିତ୍ଵରୁ ମୁକ୍ତ ହେବ ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯିବ ଏବଂ ଦାୟୀ ରହିବ। ଭାରତର ଅନ୍ୟ ଦଣ୍ଡବିଧାନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ପରିଣାମ ଭୋଗିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହୁ।

ନୂତନ ନିୟମରେ କ’ଣ ଅଛି?

ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ (Social Media) କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଯେକୌଣସି ପୋଷ୍ଟ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ତିନି ଜଣ ଅଧିକାରୀ ମୁଖ୍ୟ କମ୍ପ୍ଲେନ୍ସ ଅଫିସର, ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ ରେଡ୍ରେସନାଲ ଅଫିସର ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଏହି ଅଧିକାରୀମାନେ ଭାରତର ବାସିନ୍ଦା ହେବା ଉଚିତ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ୱେବସାଇଟରେ ତଥା ଆପରେ ସେମାନଙ୍କ ଯୋଗାଯୋଗ ନମ୍ବର ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅଟେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ। ଏହା ସହିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ୧୫ ଦିନର ଏକ ସମୟ ସୀମା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ସମଗ୍ର ସିଷ୍ଟମ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଫେବୃଆରୀ ୨୫ରେ ନୂତନ ଆଇଟି ନିୟମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଟ୍ୱିଟର, ଫେସବୁକ୍ (Facebook), ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ (Instagram) ସମେତ ହ୍ଵାଟ୍ସ ଆପ୍ (WhatsApp) ଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକୁ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ତିନିମାସ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନିୟମ ପାଳନ ନକରିବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବିରୋଧରେ ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଯଦି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ନୂତନ ନିୟମ ମାନନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ନିକଟରେ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ଆଇନ ନୁହେଁ ଏବଂ ଏହା କେବଳ ଏକ ଗାଇଡଲାଇନ ଅଟେ। ଯଦି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆଜିର ଆଇଟି ଅଧିନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଜଣେ ମୁଖ୍ୟ କମ୍ପ୍ଲେନ୍ସ ଅଫିସର ନିଯୁକ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିବ, ଯିଏ ଏହି ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମ ମାନିବା ନିଶ୍ଚିତ କରିବେ। ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଭାରତର ବାସିନ୍ଦା ହେବା ଉଚିତ୍। ଆଇନ ପ୍ରଣୟନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ସହିତ ୨୪x ୭ ସମନ୍ୱୟ ପାଇଁ ଏକ ନୋଡାଲ୍ ଯୋଗାଯୋଗ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଯୁକ୍ତ ହେବେ ଯିଏକି ଭାରତର ବାସିନ୍ଦା ହୋଇଥିବେ। ଜଣେ ରେସିଡେଣ୍ଟ ଅଭିଯୋଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯିଏ ଅଭିଯୋଗ ସମାଧାନ ମେକାନିଜିମ୍ ଅଧୀନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କରିବେ। ଏହିପରି ବ୍ୟକ୍ତି ଭାରତର ବାସିନ୍ଦା ହେବା ଦରକାର। ଏକ ମାସିକ ଅନୁପାଳନ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତୁ, ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗଗୁଡିକ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକର ବିବରଣୀ ତଥା ପ୍ରମୁଖ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ମଧ୍ୟସ୍ଥିମାନଙ୍କ  ଦ୍ଵାରା ତୁରନ୍ତ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଅପସାରଣ କରାଯାଇଥିବା ଦରକାର।

Also Read | Corona:ଟିକା ପ୍ରମାଣପତ୍ରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ବଦଳରେ ରହିବ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଫଟୋ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *