Lottery: ଭାରତୀୟ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଲଟେରୀରେ ଜିତିଲେ ୪୦ କୋଟି ପୁରସ୍କାର

prize
Share this:

ଦୁବାଇ:ଭାଗ୍ୟ ମଣିଷକୁ କେତେବେଳ କଣ ଦିଏ ତାହା କେହି ଜାଣିନଥାନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ହଜାର ହଜାର ଭାରତୀୟ ଲୋକ ଉନ୍ନତ ସୁଯୋଗ ଏବଂ ଜୀବନଶୈଳୀ ପାଇଁ ଦୁବାଇ (Dubai) କୁ ଯାଆନ୍ତି। ଆଉ ଏଠାରେ ଭାଗ୍ୟ ମଧ୍ୟ କିଛି ଭାଗ୍ୟବାନ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଦୟାଳୁ ହୁଏ। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ରଣଜିତ୍ ସୋମରାଜନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ। ଭାଗ୍ୟ ତାଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସୁନାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଦେଇଛି। କେରଳର କୋଲାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ ୩୭ ବର୍ଷିୟ ରଣଜିତ୍ ସୋମରାଜ ୨୦୦୮ ମସିହାରେ ସଂଯୁକ୍ତ ଆରବ ଏମିରେଟ୍ସ (UAE) କୁ ଆସିଥିଲେ। ସେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଡ୍ରାଇଭର ଭାବରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୧୩ ବର୍ଷର କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ମାସିକ ବେତନ ୩୫୦୦ଦିରହମ (ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପ୍ରାୟ ୭୧,୨୦୦ ଟଙ୍କା)  ସହିତ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ ଏକ ଚାକିରି କରୁଥିଲେ।

ଶନିବାର ଦିନ, ଭାଗ୍ୟ ସୋମରାଜନ୍ ଏବଂ ତାଙ୍କର ନଅଜଣ ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା ଏବଂ ସମସ୍ତେ ଗୋଟିଏ ଷ୍ଟ୍ରୋକରେ କୋଟିପତି ହୋଇଥିଲେ। ଆବୁଧାବି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦର ଦ୍ୱାରା ଆୟୋଜିତ ମାସିକ ରାଫେଲ ଆବୁଧାବି ବିଗ୍ ଟିକେଟ୍ କିଣିବା ପାଇଁ ସୋମରାଜନ୍ ଏହି ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ, ବାଂଲାଦେଶ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ୯ଜଣ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ୫୦୦ ଦିରହମ୍ (୧୦,୧୬୦ଟଙ୍କା) ମୂଲ୍ୟରେ କିଣାଯାଇଥିବା ଟିକେଟ୍ ନମ୍ବର ୩୪୯୮୮୬ ରେ ତାଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ୨୦ମିଲିୟନ୍ ଦିରହମ୍ (୪୦.୬୪କୋଟି ଟଙ୍କା) ମିଳିଥିଲା।

ଗତ ତିନିବର୍ଷ ଧରି ଟିକେଟ୍ କିଣୁଥିବା ସୋମରାଜନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପୁଅଙ୍କ ସହ ଏକ ମସଜିଦ ଦେଇ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଲଟେରୀ ଘୋଷଣା ଲାଇଭ୍ ଶୁଣିଥିଲେ। ସେ ମିଡ଼ିଆକୁ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଦୁବାଇ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାମ କରିଛି।  ଗତ ବର୍ଷ ମୁଁ ଏକ କମ୍ପାନୀରେ ଡ୍ରାଇଭର-କମ-ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ କାମ କଲି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଏକ କଠିନ ଜୀବନ ଥିଲା। ମୋ ପତ୍ନୀ ଏକ ହୋଟେଲରେ କାମ କରନ୍ତି।

ସେ କହିଲେ ମୋର ଜୀବନଶୈଳୀରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ମୁଁ ଲଟେରୀ ଟିକେଟ୍ କିଣୁଥିଲି। ମୁଁ ସବୁବେଳେ ମୋର ନିଜ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି। ମୁଁ ମୋ ପରିବାର ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବି ଏବଂ ଲଟେରୀ ଟଙ୍କା କିପରି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବି ତାହା ସ୍ଥିର କରିବି। ପୁରସ୍କାର ରାଶି ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ବାଣ୍ଟି ହେବ, ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ୨ମିଲିୟନ୍ ଦିରହମ୍ (୪.୦୬କୋଟି ଟଙ୍କା) ପାଇବେ।

mahimalive

ସୋମରାଜ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ସମୁଦାୟ ୧୦ଜଣ। ଅନ୍ୟମାନେ ଏକ ହୋଟେଲ ଭାଲେଟ୍ ପାର୍କିଂ ସ୍ଥାନରେ କାମ କରନ୍ତି। ଆମେ ଆବୁ ଟୁ ଅଧୀନରେ ଏକ ଟିକେଟ୍ ନେଇ ଏକ ମାଗଣା ଅଫର୍ ପାଇଲୁ। ମୋ ନାମରେ ୨୯ ଜୁନ୍ ରେ ଟିକେଟ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଭାରତୀୟ, ରେନ୍ସ ମାଥ୍ୟୁ ଟିକେଟ୍ ନମ୍ବର ୩୦୫୮୨୦ ସହିତ ୬.୦୯କୋଟି ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପୁରସ୍କାର ଜିତିଛନ୍ତି।

Also Read | Mobile ରେ Screen Guard ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି କି? ହୋଇପାରେ ବିପଜ୍ଜନକ!

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *