Corona Virus:ସାରା ବିଶ୍ଵରେ କେବଳ ଭାରତରେ ଅଛନ୍ତି ଅଧା କରୋନା ରୋଗୀ:WHO

Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ (India) ରେ କରୋନା (Corona Virus) ର ଭୟଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଉପରେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ (WHO) ର ନଜରରେ ରହିଛି। WHO ଏହାର ସାପ୍ତାହିକ ଏପିଡେମୋଲୋଜିକାଲ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛି ଯେ ଗତ ସପ୍ତାହରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଭାରତରେ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁର ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ଏଠାରେ ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା। ଅର୍ଥାତ୍ ଗତ ସପ୍ତାହରେ, ବିଶ୍ଵ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରାୟ ଅଧା ଭାରତରେ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଘଟିଥିଲା।

electronics_AC_May

ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏକ ରେକର୍ଡ ୩ ହଜାର ୭୮୦ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ୩ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାର ୩୧୫ ନୂତନ ରୋଗ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଭାରତର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାର ୪୩୯ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ୨ କୋଟି ୬ ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ୧୪୮ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧ କୋଟି ୬୯ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୭୩୧ ଲୋକ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ସମୁଦାୟ ସଂକ୍ରମଣର ୮୨.୦୩ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ। ଏଥି ସହିତ, କୋଭିଡ ହେତୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୨୬ ହଜାର ୧୮୮ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

Also Read | Corona Lockdown: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିବେଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ ବିବାହ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.