Result:ଦଶମ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ପ୍ରକାଶିତ,ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ

result
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ସ୍କୁଲ୍ ଏଜୁକେସନ୍, ହରିୟାଣା (Board of School Education Haryana) ଆଜି ଜୁନ୍ ୧୧ ଶୁକ୍ରବାରରେ ହରିୟାଣା ବୋର୍ଡ କ୍ଲାସ୍ ଦଶମ ଫଳାଫଳ ୨୦୨୧ (10th results Board Result-2021) ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନେ BSEH ର ଅଫିସିଆଲ୍ ସାଇଟ୍ bseh.org.in ରେ ସେମାନଙ୍କର ପରୀକ୍ଷାଫଳ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ। ସାରା ଦେଶରେ Covid19 ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ହରିୟାଣା ସରକାର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷାକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଥିଲେ। ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ଏବଂ ବ୍ୟବହାରିକ ପରୀକ୍ଷାର ମାର୍କ ଆଧାରରେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ କରାଯାଇଥିଲା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ମୋଟ ୩  ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୩୭୩ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିଲେ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ୯୫୬ ଛାତ୍ର  ଏବଂ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୩ ହଜାର ୪୧୭  ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ। ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ୨୨ ଏପ୍ରିଲରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମେ ୧୨, ୨୦୨୧ରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଶେଷ ହେବାର ଥିଲା। କିନ୍ତୁ କୋଭିଡ଼ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ଶତପ୍ରତିଶତ ରହିଛି।  ହିସାର ଜିଲ୍ଲାର ଋଷିତା ୧୦୦% ମାର୍କ ହାସଲ କରି ପରୀକ୍ଷାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ହରିୟାଣା ବୋର୍ଡ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଟପ୍ପର ଘୋଷଣା କରିବ ନାହିଁ। ଯେହେତୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶ୍ରେଣୀ ଦଶମ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା, BSEH ଟପ୍ପର ଘୋଷଣା କରିବ ନାହିଁ କିମ୍ବା କୌଣସି ମେରିଟ ଲିଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବ ନାହିଁ।

Also Read | Corona କୁ ପରୀକ୍ଷାଗାରରେ ସଂକ୍ରାମକ କରାଯାଇଥିଲା, ଯେପରି ଏହା ମଣିଷକୁ ଶୀଘ୍ର ଧରିପାରେ!

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *