LPG:ବର୍ତ୍ତମାନ HP ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ Indane ଗ୍ୟାସ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ

indane lpg cylinder gas
Share this:

ଭୁବନେଶ୍ଵର: ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଇଣ୍ଡେନ ଏଲପିଜି (Indane LPG) ସଂଯୋଗ ଅଛି କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର ଅଞ୍ଚଳର ବିତରକ ଭଲ ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁନାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଚିନ୍ତା କରିବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ HP କିମ୍ବା ଭାରତ ଗ୍ୟାସ୍ (Bhart Gas) ଡିଲରଙ୍କଠାରୁ ସିଲିଣ୍ଡର ପାଇପାରିବେ। ସେହିପରି ଯଦି ଆପଣ HP କିମ୍ବା ଭାରତ ଗ୍ୟାସ୍ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଟନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଇଣ୍ଡେନ ଗ୍ୟାସ ବୁକ କରିପାରିବେ। ବାସ୍ତବରେ ମୋଦୀ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କୋଟି କୋଟି ଏଲପିଜି ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନୂତନ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ନିଜେ ସ୍ଥିର କରିବେ କେଉଁ କମ୍ପାନୀରୁ ଗ୍ୟାସ୍ ନେବେ।  ଯଦିଓ ଆପଣ ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀର ଗ୍ରାହକ ଅଟନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ LPG ଗ୍ରାହକମାନେ କେଉଁ ବିତରକଙ୍କଠାରୁ LPG ରିଫିଲ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡିଲରମାନଙ୍କର ଏକ ତାଲିକା ପାଇବେ। ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟକୁ ଦେଖି ଆପଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ।  ପାଇଲଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୁରୁଗାଓଁ, ପୁଣେ, ରାଞ୍ଚି, ଚଣ୍ଡିଗଡ଼, କୋଏମ୍ବାଟୁରରେ ଏହି ଅନନ୍ୟ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏହା ପରେ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏହି ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇପାରିବ।

ଯେତେବେଳେ ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ କିମ୍ବା ଗ୍ରାହକ ପୋର୍ଟାଲ୍ ମାଧ୍ୟମରେ LPG ରିଫିଲ୍ ବୁକ୍ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିତରକଙ୍କ ତାଲିକା ଦେଖିବେ। ଗ୍ରାହକ LPG ରିଫିଲ୍ ବିତରଣ ପାଇଁ ନିଜ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ତାଲିକାରୁ ଯେକୌଣସି ବିତରକ ଚୟନ କରିପାରିବେ। ଏହା କେବଳ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଭଲ ସେବା ଯୋଗାଇବ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହି ସୁବିଧା ଭଲ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଡିଲରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ।

ତୈଳ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୱେବ୍ ପୋର୍ଟାଲ୍ ଏବଂ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ LPG ସଂଯୋଗର ଅନଲାଇନ୍ ସ୍ଥାନାନ୍ତରର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବେ। ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କର ପଞ୍ଜୀକୃତ ଲଗଇନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ନିଜ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିତରକଙ୍କ ତାଲିକାରୁ ଏକ OMC ବିତରକ ଚୟନ କରିପାରିବେ।  ଏହି ସୁବିଧା ବିନା ମୂଲ୍ୟରେ ଏବଂ ଏହି ସୁବିଧା ପାଇଁ କୌଣସି ଦେୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ। ମେ ମାସରେ, ୫୫ ହଜାର ୭୫୯ ପୋର୍ଟେବିଲିଟି ଅନୁରୋଧ OMC ଦ୍ୱାରା ସଫଳତାର ସହିତ ପୂରଣ ହୋଇଛି। ଏଠାରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର LPG ସଂଯୋଗକୁ ପୋର୍ଟ କରିବାର ବିକଳ୍ପ ବାଛିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ।

Also Read | Covid-19: ଆଜି ରାଜ୍ୟରୁ ୪୩ଜଣ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *