Kolkata: ଯଦି ମୁଁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୁଏ,ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ‘ଗଲେ ଲଙ୍ଗାଏଙ୍ଗେ’ କହିଲେ ଏମିତି ବିଜେପି ନେତା,ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ

anupam

କୋଲକାତା: ବିଜେପି (BJP) ର ନବନିଯୁକ୍ତ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଚିବ (National Secretary) ଅନୁପମ ହାଜ୍ରା (Anupam Hazra) କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ (Covid-19) ସଂକ୍ରମିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ସେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (Mamata Banerjee) ଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେ କୋଭିଡ  ରୋଗୀଙ୍କ ପରିବାରର ଯନ୍ତ୍ରଣା ବୁଝି ପାରିବେ  ଯେଉଁମାନେ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ନିକଟତମ ତଥା ପ୍ରିୟଜନଙ୍କୁ ହରାଇଛନ୍ତି।।

ଦକ୍ଷିଣ ୨୪ ପରଗାନାର ବାରୁପୁରରେ ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ହାଜ୍ରାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ସିଲିଗୁରି (Siliguri) ରେ ତୃଣ ମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (TMC) ପକ୍ଷରୁ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରାଯାଇଛି।

ହାଜ୍ରା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ‘ମୁଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ଯଦି ମୁଁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୁଏ, ତେବେ ମୁଁ ଯାଇ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରିବି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ବର୍ଷ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ହାଜ୍ରା ହେଉଛନ୍ତି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତଦେହ  ଶବଦାହ କରାଯାଉଛି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ସେ (ବାନାର୍ଜୀ) ଏହି ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ସଠିକ୍ ଚିକିତ୍ସା କରିନାହାଁନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଶରୀରକୁ କିରୋସିନିରେ ପୋଡି ଦିଆଯାଉଛି। ଯେଉଁମାନେ କୋଭିଡ -୧୯ରେ ଜୀବନ ହରାଇଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଚେହେରା ଦେଖିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ। ମୃତ ବିଲେଇ ଏବଂ କୁକୁରମାନଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଏହିପରି ବ୍ୟବହାର କେହି କରୁ ନଥିବେ।

ଉତ୍ତର ବେଙ୍ଗଲ ସହରର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ଅନୁପମ ହଜ୍ରାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛୁ। ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆମେ ପୋଲିସକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛୁ। ପୋଲିସର ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି ହଜ୍ରା ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Modi) ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନେକ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ମୋର ମନ୍ତବ୍ୟ ଅପମାନଜନକ, ତେବେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଯଦି ମୋ ବିରୋଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ (FIR) ଦାଖଲ କରାଯାଏ, ତେବେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅତି କମରେ ୧୦ଟି ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରାଯିବା ଉଚିତ୍।

ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱ କିନ୍ତୁ ହଜ୍ରାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ନେତା ମୁକଲ ରାୟ  କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସମର୍ଥନ କରୁନାହୁଁ। ଆମେ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରକୃତ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଲୁଚାଇ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ପରିମାଣରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ(West Bengal) ରେ ୪,୭୨୧ଜଣ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ୨ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମାମଲା ରହିଛି।

Also Read: Odisha Adarsha Colony: ଆଗାମୀ ତିନି ବର୍ଷରେ ରାଜ୍ୟର ସବୁ ବସ୍ତି ଆଦର୍ଶ କଲୋନୀରେ ପରିଣତ ହେବ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

Share this: