Covid-19 India: ଭାରତରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ତୀବ୍ର, ପାଞ୍ଚ ରାଜ୍ୟରେ ୮୨ ପ୍ରତିଶତ ନୂଆ ମାମଲା

odisha corona report last 24 hours

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କରୋନା (Corona Virus) ସଂକ୍ରମଣର ହାର କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ଦେଖାଯାଉଛି। ଗତ କିଛିଦିନ ଭିତରେ  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶତ ମାମଲା କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra), କେରଳ (Kerala), ପଞ୍ଜାବ (Punjab), କର୍ଣ୍ଣାଟକ (Karnataka) ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁ (Tamil Nadu) ର ପାଞ୍ଚଟି ରାଜ୍ୟରେ ଦେଖିବାକୁ ମୀଳିଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଶନିବାର ସକାଳ ୮  ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଦେଶରେ ୧୮ ହାଜର ୩୨୭ ଟି ନୂଆ ରୋଗ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯାହାକି ୩୬ ଦିନ ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୮ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧କୋଟି ୧୧ଲକ୍ଷ ୯୨ ହଜାର ୮୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ମହାମାରୀରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧  ୫୭ହଜାର ୫୬୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଗୋଟିଏ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୧୦ହଜାର ୨୧୬ଟି ନୂଆ କରୋନା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। କେରଳରେ ୨ହଜାର ୭୭୬ ନୂତନ ମାମଲା, ପଞ୍ଜାବରେ ୮୦୮, ତାମିଲନାଡୁରେ୫୪୩ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୬୭୭ଟି କରୋନା ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।

ସେହିପରି ଦେଶରେ ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ଲକ୍ଷ ୮୦ହଜାର ୩୦୪କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସଂକ୍ରମିତ ରୋଗୀଙ୍କ ମୋଟ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୧.୬୧ପ୍ରତିଶତ। ଦେଶର ୨୧ଟି ରାଜ୍ୟ ତଥା ୟୁନିଅନ୍ ଅଞ୍ଚଳରେ ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦୦ରୁ କମ୍ ଅଟେ। ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ କେବଳ ତିନିଜଣ କରୋନା ରୋଗୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କରୋନାରୁ ୮୫.୨ ପ୍ରତିଶତ ମୃତ୍ୟୁ କେବଳ ୬ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଘଟୁଛି। ମୋଟ ୧୦୮ ନୂତନ ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟରୁ ୫୩ଟି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର, ୧୬ଟି କେରଳର, ୧୧ଟି ପଞ୍ଜାବର। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସମେତ ୧୮ଟି ରାଜ୍ୟରେ କୌଣସି ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇନାହିଁ।

ଦେଶର ୧୮ ଟି ଅଞ୍ଚଳ ତଥା ୟୁନିଅନ ଅଞ୍ଚଳରେ କରୋନାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାର କୌଣସି ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନାହିଁ। ଏଥିମଧ୍ୟରେ ଗୁଜୁରାଟ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଗୋଆ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଲକ୍ଷ୍ମୀଦୀପ, ପୁଡୁଚେରୀ, ଆସାମ, ସିକ୍କିମ, ମଣିପୁର, ଲଦାଖ, ମେଘାଳୟ, ଅରୁଣାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ତ୍ରିପୁରା, ନାଗାଲାଣ୍ଡ, ମିଜୋରାମ, ଆଣ୍ଡାମାନ ଏବଂ ନିକୋବର, ନାଗାଲାଣ୍ଡ ଏବଂ ନିକୋବରରେ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋକର କୌଣସି ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ।

Also Read |Corona Vaccine Free: ପ୍ରାଇଭେଟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ମଧ୍ୟ ସମସ୍ତେ ପାଇବେ ମାଗଣା କରୋନା ଟିକା, ଦରକାର କେବଳ ଆଧାର

Share this: