Resigns: ଝିଅ ପାଇଁ ଛୁଟି ନମିଳିବାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ଡେପୁଟି ଏସପି

dsp

ଝିଅର ସ୍ନେହ ଆଗରେ ବହୁତ ବଡ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ତୁଚ୍ଛ। ଆଉ ଶେଷରେ ଜଣେ ବାପା ନିଜର ଡେପୁଟି ଏସପି (DSP) ପଦବୀରୁ ଇସ୍ତପା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଝାଁନସି (Jhansi) ରେ। ଯେତେବେଳେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇନଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମନୀଷ ସୋନକର (Manish Sonker) ଚାକିରିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଡେପୁଟି ଏସପି ରାଙ୍କରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଛୁଟି ନମିଳିବା କାରଣରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଇସ୍ତଫା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଏସପି ଝାଁନସୀ ଡେପୁଟି ଏସପିଙ୍କ ଇସ୍ତଫାକୁ ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଡେପୁଟି ଏସପି ମନୀଷ ସୋନକରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଝିଅର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଛୁଟି ମିଲିଲା ନାହିଁ ତେଣୁ ସେ ଇସ୍ତଫା ପଠାଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ମନୀଷ ସୋନକରଙ୍କ ଚିଠିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅର ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ଘରେ ଆଉ କେହି ନାହାଁନ୍ତି। ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ ଆସିଥିବା ସରକାରୀ ସହାୟକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଝିଅ ଏବଂ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡିବା ଉଚିତ ମଣି ନଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ନିଜେ ମେ ୧ରେ ଏସଏସପିରୁ ୬ ଦିନିଆ ଛୁଟି ମାଗିଥିଲେ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କୁ  ମେ ୨ ଏବଂ ୩ ତାରିଖରେ ବଦଡ଼ାଗାଓଁ ମତଗଣନା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଡ୍ୟୁଟି ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ସେ ମେ ୨ ରେ ଛୁଟି ମାଗିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏସଏସପି ଜଣେ ସହାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ୪ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଦାୟିତ୍ଵରେ ଛାଡିବାକୁ କହିଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପଠାଇଥିଲେ।

TV_assoc

ଯେତେବେଳେ ଝାଁନସୀ ଏସପିକୁ ଏ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ସେ ଏକ ଭିନ୍ନ କଥା କହିଥିଲେ। ଏସଏସପିଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ମନୀଷ ସୋନକର ସରକାରୀ ଭାବରେ ଘରେ ଜଣେ ସହାୟକ ରଖିବା ବଦଳରେ ସେ ୨ଜଣ ସହାୟକଙ୍କୁ ରଖିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ଅନୁଗାମୀ ରାଜ୍ୟ ରାଜକୋଷରୁ ଦରମା ପାଉଥିଲେ, ଯାହାକୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜକୋଷରୁ ଦେୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯାହା ପରେ ମନୀଷ ସୋନକର ଦ୍ୱିତୀୟ ସହାୟକ ପଠାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। ସେ ତାଙ୍କୁ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜଣେ ସହାୟକଙ୍କୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ମଇଳା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ପଠାଯାଇଥିବା ସହାୟକଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦେୟ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ହିଁ ମନୀଷ ସୋନକର ଡ୍ୟୁଟିରେ ବହୁତ ପାଟି କରୁଥିଲେ।

୨ମେ ରେ ଯେତେବେଳେ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନର ଗଣନା ଦିନ ଡିଏମ ଏବଂ ଏସଏସପି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ମନୀଷ ସୋନକର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଏସଏସପି ମନୀଷ ସୋନକରଙ୍କୁ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ଏସପିଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ହାତରେ ଲିଖିତ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ହ୍ଵାଟ୍ସଆପରେ  ପଠାଇଥିଲେ। ଯାହା ଉଚ୍ଚ ପଦାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି।

Also Read | Job card ଧାରୀ ଚନ୍ଦନା ବାଉରୀ BJP ଟିକେଟ୍ ରେ ହେଲେ MLA, ସ୍ୱାମୀ ଜଣେ ଦିନ ମଜୁରିଆ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚା

Advertisement

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *