Corona Virus India Updates: ଦେଶରେ ରେକର୍ଡ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୩୧୨ ଜଣ ମୃତ ୬୨,୭୧୪ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ

covid 19 odisha recovery

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଭୁତାଣୁ (Covid-19) ପୁଣିଥରେ ଦେଶରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। କରୋନାର ଦୈନଦିନ ମାମଲା ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଜି ଭାରତରେ ୬୨ ହଜାର ୭୧୪ ନୂତନ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମଣର ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି, ଯାହା ଗତ ୧୬ ଅକ୍ଟୋବର ପରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ। ନୂତନ ରୋଗୀଙ୍କ ଆଗମନ ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଏକ କୋଟି ୧୯ ଲକ୍ଷ ୮ ହଜାର ୯୧୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରବିବାର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୩୧୨ ଜଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହା ସର୍ବାଧିକ ସଂଖ୍ୟା ଅଟେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେତୁ ଦେଶରେ ଏହି ମହାମାରୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ଏକ ଲକ୍ଷ ୬୧ ହଜାର ୫୫୨କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶନିବାର ଦିନ ଦେଶରେ ୬୨ ହଜାର ୨୫୮ ଟି ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୬ ରେ ୨୪ ହଜାର ୪୯୨ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଥିବାବେଳେ  ଦେଶରେ ନୂତନ ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୪ ର ଆଠ ଦିନ ପରେ, ନୂତନ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। କେତେକ ରାଜ୍ୟରେ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଶନିବାର କହିଛି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଶରେ ସବୁଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ଏଥି ସହିତ ପଞ୍ଜାବ, ଛତିଶଗଡ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଇତ୍ୟାଦିରେ ଦୈନିକ ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଦୈନିକ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି।

Also Read | Holi Guidelines: ଦୋଳ ମେଳଣ ଏବଂ ହୋଲି ଉତ୍ସବରେ ଲାଗିଲା କଟକଣା

Share this:

You may have missed