ବିଦେଶୀ ଟି-ଶାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ରାହୁଲ ବାବା ଭାରତ ଯୋଡ଼ିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି: ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା

amit-shah

IMG: Internet

Share this:

ଯୋଧପୁର: କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା (Union Home Minister Amit Shah) ଶନିବାର ରାଜସ୍ଥାନର ଯୋଧପୁରରେ “ବୁଥ୍‌ ସଂକଳ୍ପ ମହାସମ୍ମେଳନ” କୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କଂଗ୍ରେସର ‘ଭାରତ ଯୋଡୋ’ ଯାତ୍ରା (Bharat Jodo Yatra) କୁ ନେଇ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ବାବା (Rahul Baba) ବିଦେଶୀ ଟି-ଶାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ଭାରତ ଯୋଡ଼ିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି।

ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ଦୁଇଟି ରାଜ୍ୟରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଅଛି। ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ଉଭୟ ରାଜ୍ୟକୁ ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୩ ମସିହାରେ ହେବ। ଯଦି ଏହି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଠନ ହୁଏ, ତା’ହେଲେ କଂଗ୍ରେସ କିଛି ଆଉ ରହିବା ନାହିଁ। ବର୍ତ୍ତମାନ ରାହୁଲ ବାବା ଭାରତ ଯୋଡ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ବାବା ଏକ ବିଦେଶୀ ଟି-ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ଭାରତକୁ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ରାହୁଲ ବାବା ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ (Congress) କର୍ମୀଙ୍କୁ ସଂସଦରେ ଦେଇଥିବା ଭାଷଣକୁ ମନେ ପକାଉଛି। ରାହୁଲ ବାବା କହିଥିଲେ ଯେ ଭାରତ ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ର ନୁହେଁ। ଆରେ ରାହୁଲ ବାବା, ଆପଣ କେଉଁ ପୁସ୍ତକ ପଢିଛନ୍ତି? ଭାରତ ଏମିତି ଏକ ରାଷ୍ଟ୍ର ଯାହା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ନିଜ ଜୀବନ ବଳିଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବ ନାହିଁ। ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରିପାରିବ ନାହିଁ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଇ ପାରିବ ନାହିଁ, ରୋଜଗାର ଯୋଗାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସ କେବଳ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରି ରାଜନୀତି କରିପାରିବ। କେବଳ ବିଜେପି (BJP) ହିଁ ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ କରିପାରେ। ୨୦୨୩ରେ ଭାଜପାକୁ ଦୁଇ ତୃତିୟାଂଶ ବହୁମତ ସହ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ହେବ।

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.