Free Electricity Delhi: ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଉ ମିଳିବନି ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ, ସିଏମ କେଜ୍ରିୱାଲ ରଖିଲେ ସର୍ତ୍ତ

Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: Free Electricity Delhi Missed Call Number ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ (Delhi CM Arvind Kejriwal) ଏକ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ସେ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ ସବସିଡି (Electricity Subsidy) ଦିଆଯିବ, ଯେଉଁମାନେ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବେ। ଆଜିଠାରୁ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।  

ଦିଲ୍ଲୀର ସିଏମ୍ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଲୋକ ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି, ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀର ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉପରେ ସବସିଡି ଦିଆଯିବ ଯେଉଁମାନେ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବେ। କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ରାଜଧାନୀରେ ବହୁତ ବିଦ୍ୟୁତ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିଲା। ସେ ଏହାକୁ ଠିକ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉପଲବ୍ଧ। ଦିଲ୍ଲୀରେ ମାଗଣାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଦୁର୍ନୀତି ବନ୍ଦ କରି ସଞ୍ଚୟ ହୋଇଥିବା ଅର୍ଥରୁ ଲୋକମାନେ ସୁବିଧା ପାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୫୮ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ ଉପଭୋକ୍ତା ଅଛନ୍ତି। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଲ୍ ଶୂନକୁ ଆସିଛି। ଏହି ସମୟରେ, ୧୭ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଅଧା ବିଲ୍ ଆସେ। ଦିଲ୍ଲୀ ସିଏମ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯେଉଁମାନେ ସବସିଡି ମାଗୁଛନ୍ତି କେବଳ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ସବସିଡି ଦେବୁ। ଅକ୍ଟୋବର ୧ରୁ ଏହି ସୁବିଧା ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ।

କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏକ ନମ୍ବର 7011311111 ପ୍ରଦାନ କରୁଛୁ। ଏହି ନମ୍ବରରେ ମିସ୍ କଲ  କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମିସ୍ କଲ୍ ଉପରେ ବାର୍ତ୍ତା ଆସିବ। ଏଥିରେ ଏକ ଲିଙ୍କ୍ ରହିବ, ଯାହା ୱାଟସ୍ ଆପ ଫର୍ମ ଖୋଲିବ। ଯେଉଁମାନଙ୍କର ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତା ମଧ୍ୟ ପଠାଯିବ। ମିସ୍ କଲ କରିଥିବା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଏହି ସୁବିଧା ମିଳିବ।

Read Also | NLEM 2022: ୩୮୪ ପ୍ରକାରର ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ଔଷଧର ମୂଲ୍ୟ ହେବ କମ୍

[amazon_auto_links id=”9939″]

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.