ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିଲା କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର, ସାମାଜିକ ଦୂରତା ସହିତ କରାଯାଉଛି ଦର୍ଶନ

kashi
Share this:

 ବାରଣାସୀ: ଆଜି ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ପାଇଁ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର (Kashi Vishwanath Temple) ର ଦ୍ୱାର ଖୋଲାଯାଇଛି। ମଙ୍ଗଳ ଆରତୀ ପରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ମନ୍ଦିରର ଦ୍ୱାର ଖୋଲାଯିବ। ମନ୍ଦିରରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ଏବଂ କରୋନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ (Corona Guidelines) ଉପରେ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି। ତେବେ ଭକ୍ତଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗର୍ଭଗୃହରେ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ ହେବ। ଏଥି ସହିତ ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଆରଟିପିସିଆର (RT-PCR) ରିପୋର୍ଟକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର ବାର ଜ୍ୟୋତିର୍ଲିଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ। କାଶୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କୁ କରୋନା ଗାଇଡଲାଇନ ନିୟମ ପାଳନ କରିବାକୁ ପଡିବ। ହାତ ପରିମଳ ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ବ୍ୟତୀତ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ମାସ୍କ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରାଯାଇଛି। କୌଣସି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମାସ୍କ ବିନା ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କେବଳ ୫ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ସମୟରେ ମନ୍ଦିର ଭିତରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ବାରାଣାସୀରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ ଗର୍ଭଗୃହରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭକ୍ତମାନଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳଆଳତି ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଏପ୍ରିଲ ୧୫ରୁ ମନ୍ଦିରରେ ଥିବା ଦର୍ଶନ ପାଇଁ କରୋନାଙ୍କ ଆରଟିପିସିଆର ରିପୋର୍ଟର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ କରିଥିଲା।

Also Read | ଜୁନ୍ ୨୧ ରୁ ମାଗଣା ଟୀକା,ଦେଶର କୌଣସି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଟିକା ପାଇଁ ଟଙ୍କାଟେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବେନି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

Share this: