Rajasthan: ରାଜସ୍ଥାନରେ ବାଣ ବିକ୍ରୟ କଲେ ୧୦ ହଜାର ଏବଂ ଫୁଟାଇଲେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା, ଡିସେମ୍ବର ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲାଗୁ

ashokgehlot

ଜୟପୁର: ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ରାଜ୍ୟ ଭାବରେ ରାଜସ୍ଥାନ (Rajasthan) ରେ ବାଣ ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ୧୦ ହଜାର ଜରିମାନା ଏବଂ ଫୁଟାଇବା ଉପରେ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିବ। କରୋନା (Corona Virus) ବୃଦ୍ଧିର କାରଣରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ରାଜସ୍ଥାନର ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍(Ashok Gehlot) ସରକାର ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ଯେ ରାଜ୍ୟରେ ବାଣ ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ଫୁଟାଇବେ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜୋରିମାନା ଦେବାକୁ ନିୟମ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ୩୧ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ବଳବତ୍ତର ରହିବ। ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଜଣେ ଦୋକାନୀ କ୍ରାକର ବିକ୍ରୟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯିବ। ଏଥି ସହିତ, ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ବାଣଫୁଟାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ, ତେବେ ଦୁଇ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରାଯିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ସରକାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଏବଂ ଆତସବାଜି ବିକ୍ରି ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମହାମାରୀ ହେତୁ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲୋଟ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀର ସମୟରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଟେ ତେଣୁ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମହାମାରୀକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆତସବାଜି ବିକ୍ରି ଏବଂ ଫୁଟାଇବା ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ , ‘ନୋ ମାସ୍କ-ନୋ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଅଭିଯାନ ଲାଗୁ ହୋଇଛି।

Also Read | Banking New Rule: କୌଣସି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଟଙ୍କା ଜମା ଓ ଉଠାଣ ସର୍ଭିସ ଚାର୍ଜ ବୃଦ୍ଧି କରିନାହାନ୍ତି: ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *