Farmer Bills: କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଆସିଲେ ତିନି କୃଷି ବିଲ୍ କୁ ଡ଼ଷ୍ଟବିନ୍ ରେ ଫିଙ୍ଗିଦେବ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ

kheti bachao

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ (Rahul Gandhi) ପୁଣିଥରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନକୁ ନେଇ  ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବ ମୋଗାରେ ‘ଖେତି ବଞ୍ଚାଓ’ ଯାତ୍ରାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁ ଦିନ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବ ସେହି ଦିନ  ଏହି ତିନୋଟି କଳା ନିୟମକୁ ରଦ୍ଦ କରି ଡ଼ଷ୍ଟବିନ୍ ରେ ପକାଇବ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପଞ୍ଜାବର ଚାଷୀଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦେଶର ଚାଷୀଙ୍କ ସହ ଛିଡା ହୋଇଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରୁ ଏକ ଇଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ପଛକୁ ଯିବ ନାହିଁ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର ଏମଏସପି (MSP) ରଦ୍ଦ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ କୃଷିର ସମସ୍ତ ବଜାର ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଆଡ଼ାନୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଉ, କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଏହା କରିବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ।

ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, ‘ଯଦି କୃଷକମାନେ ଏହି ନୂତନ ନିୟମକୁ ନେଇ ଖୁସି ଅଛନ୍ତି, ତେବେ କାହିଁକି କୃଷକମାନେ ସାରା ଦେଶରେ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି? ପଞ୍ଜାବରେ କୃଷକମାନେ କାହିଁକି ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି? ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା (Corona) କାଳରେ ଏହି ତିନୋଟି ନିୟମ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ତତ୍ପରତା କ’ଣ?

Related Post: Farmer Bills: କୃଷି ବିଲକୁ ନେଇ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରାଯାଉଛି:ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପୁଣି ଥରେ ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଆଦାନୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦେଶରେ ଏକ ସରକାର ଅଛି, କିନ୍ତୁ ଏହା ଭୁଲ, ଏହା ଅମ୍ବାନୀ ଏବଂ ଆଦାନୀଙ୍କ ସରକାର’। ଏମାଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବାପାଇଁ ମିଡିଆ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ‘ମୋଦୀ ଜୀ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜମି ସଫା କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନେ ମୋଦୀ ଜୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି’।

ଏହି ଅବସରରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂ (Arminder Sing) ଏବଂ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁନୀଲ ଜାଖର ମଧ୍ୟ ଏକ ଟ୍ରାକ୍ଟରରେ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର ଦିନ ହାଥରସ ଗସ୍ତ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ମୁଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଥିଲି, ଯେଉଁଠାରେ ଗୋଟିଏ ଝିଅକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଅପରାଧୀଙ୍କ ସହ କିଛି ହୁଏ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଏ।

Also Read: UP Hathras Case: ବିଜେପି କହିଛି ରାହୁଲ-ପ୍ରିୟଙ୍କା ହସଖୁସିରେ ହାଥରସକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ଯାଉଥିବା ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

Agriculture Bills: ବିଜେପିକୁ ଘେରୁ ଘେରୁ ନିଜ ଜାଲରେ ଫସିଗଲା କଂଗ୍ରେସ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

Share this:

You may have missed