Arnab Goswami: ମୋ ଜୀବନକୁ ବିପଦ ଅଛି, ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଉପରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ

aranab_goswami

ମୁମ୍ବାଇ: ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି (Republic) ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ (Arnab Goswami) ଇଣ୍ଟେରିୟର ଡିଜାଇନର୍ ଙ୍କ ଗତ ୪ ତାରିଖରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ପୋଲିସ ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦିଆଯାଉଛି। ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ।

ଅର୍ଣ୍ଣବ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ପୋଲିସକୁ ଅନୁରୋଧ କଲି ଦୟାକରି ମୋତେ ମୋର ଓକିଲଙ୍କ ସହ କଥା ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ମନା କଲେ। ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କହୁଛି ମୋ ଜୀବନ ବିପଦରେ ଅଛି। ମୋର ପୋଲିସ୍ ହେପାଜତ ବାତିଲ ହୋଇଛି, ଏହି ଲୋକମାନେ ମୋତେ କେବଳ ରାତିରେ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଆଜି ସକାଳେ ମୋତେ ଟାଣି ଟାଣି ନେଇଥିଲେ। ମୋ ସହିତ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସମସ୍ତେ ଦେଖୁଛନ୍ତି। ଏମାନେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ମନ୍ଥର କରୁଛନ୍ତି ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ମୋତେ ଜେଲରେ ରଖିପାରିବେ। ମୋତେ ଜାମିନ ଦେବାକୁ ମୁଁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ (Supreme Court) ରେ ନିବେଦନ କରୁଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ନଭେମ୍ବର ୪ରେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଇଣ୍ଟେରିୟର ଡିଜାଇନର୍ ଅନଭର ନାୟକଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଆତ୍ମହତ୍ୟା ନୋଟରେ ସେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ନାମ ଲେଖିଥିଲେ। ସେ  ନିଜେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦାୟୀ କରାଯାଇଥିଲା।

ନଭେମ୍ବର ୪ ରେ, ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଆଲିବାଗସ୍ଥିତ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା, ପରେ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ଆଜି ସକାଳେ ତାଲୋଜା ଜେଲ (Taloja jail) କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ସୋମବାର ଦିନ ଏହି ମାମଲା ସହ ଜଡିତ ଉଭୟ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରାଯିବ। ଶନିବାର ଦିନ ଜଷ୍ଟିସ୍ ଏସ୍ ସିନ୍ଦେ ଏବଂ ଏମ୍.ଏସ୍ କର୍ନିକଙ୍କ ଏକ ବେଞ୍ଚ ଏହି ମାମଲାର ଯୁକ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲେ ଏବଂ ଅର୍ଣ୍ଣବ, ଫେରୋଜ ଶେଖ ଏବଂ ନୀତୀଶ ସାରଦାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ତୁରନ୍ତ ରିଲିଫ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ବେଆଇନ ଦର୍ଶାଇ ସେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

Also Read | Odisha Covid19: ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୩୪ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ

Share this: