Jammu & Kashmir: କାଶ୍ମୀର ସୀମାରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର; ସେନା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ସୈନିକ ଶହୀଦ, ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ

kasmir
Share this:

ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର: ରବିବାର ପାକିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ କାଶ୍ମୀର (Kashmir) ର କୁପୱାରା ଜିଲ୍ଲାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ମାକିଲ ସେକ୍ଟରରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସୀମା ନିକଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସେନା ଏବଂ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ଦଳ ମିଳିତ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ସେନା ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସମେତ ତିନିଜଣ ସୈନିକ ମଧ୍ୟ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବଳର ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅପରେସନ୍ ସମୟରେ କନଷ୍ଟେବଳ ସୁଦୀପ ସାର୍କ ମଧ୍ୟ ଶହୀଦ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀନଗରର ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମୁଖପାତ୍ର କର୍ଣ୍ଣେଲ ରାଜେଶ କାଲିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୭-୮ ନଭେମ୍ବର ରାତିରେ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ରାତି ପ୍ରାୟ ଗୋଟେ ସମୟରେ, ବିଏସ୍ଏଫ୍ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ୟୁନିଟ୍ LOC ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୩ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅନୁପ୍ରବେଶକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସ୍ଥାପିତ ବାଡ ନିକଟରେ କିଛି ସନ୍ଦେହଜନକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଦେଖିଥିଲା। ସୈନିକମାନେ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ।

ପାଲଟା ଗୁଳିରେ ବିଏସଏଫ କନଷ୍ଟେବଳ ସୁଦୀପ ସାର୍କ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀକୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଏକ AK-47 ରାଇଫଲ ଏବଂ ଦୁଇଟି ବ୍ୟାଗ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ରାତି ପ୍ରାୟ ୪ ଟାରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ଆଖପାଖରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅଧିକ ଯବାନ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସିସିଟିଭି ଉପକରଣ ସାହାଯ୍ୟରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହା ପରେ, LOC ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ଦେଢ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ସକାଳ ୧୦:୨୦ ରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ତିନି ଜଣ ସୈନିକ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆହତମାନଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।  

Also Read| Fake Job Website: ନକଲି ଚାକିରି ପୋର୍ଟାଲ ଖୋଲି କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଠକେଇ, ୨୭ ହଜାର ଲୋକ ଠକେଇର ଶିକାର

Share this: