Munger News: ମୁଙ୍ଗେରରେ ଭୟଙ୍କର ହିଂସା, ଏସପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ, ପୋଲିସ ଗାଡି ପୋଡିଲେ

munger_news
Share this:

Munger: ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦୁର୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ଶୋଭାଯାତ୍ରା  ସମୟରେ ମୁଙ୍ଗେର (Munger) ସହରରେ ପୋଲିସର ଗୁଳି ବିନିମୟ ଓ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ପ୍ରଥମେ ଏସପି (SP) କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶହ ଶହ କ୍ରୋଧିତ ଜନତା ଏକତ୍ରିତ ଥିଲେ। ଅନେକ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗି ନଷ୍ଟ କରିଦେଲେ। ସେମାନେ ପୋଲିସ ଗାଡିରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (Election Commission) ମୁଙ୍ଗର ଡିଏମ (DM) ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ରାସ୍ତାରେ ଶତାଧିକ ଲୋକ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ଏବଂ ମୁଙ୍ଗର ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ନିଲମ୍ବନ ସମେତ ଦୋଷୀ ପୋଲିସ ଉପରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ପଞ୍ଜିକରଣ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମୁଙ୍ଗର ଯୁବକଙ୍କ କ୍ରୋଧ ରାସ୍ତାରେ ବାହାରିଛି।

ସହରରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାବେଳେ ଶହ ଶହ ଯୁବକ ପ୍ରଥମେ ଦୁର୍ଗ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ ଅବସ୍ଥିତ ପୋଲିସ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ମୁଙ୍ଗେରର ଅବସ୍ଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇସାରିଛି ଏବଂ ରାସ୍ତାରେ ନିୟୋଜିତ ପୋଲିସ ବାହିନୀ ଏଠାରେ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ କୌଣସି ସରକାରୀ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉନାହିଁ।

ମୁଙ୍ଗର ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ରାଜେଶ ମୀନା ଏକ ସରକାରୀ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦୁର୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ ସମୟରେ ଘଟିଥିବା ଗୁଳି ବିନିମୟ ଘଟଣାରେ ମୁଙ୍ଗର ମୁଫାସିଲ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ସୁନୀଲ କୁମାର ବ୍ରଜେଶ କୁମାର ସିଂ ଏବଂ ବାସୁଦେବପୁର ଓପିଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି।

Also Read | Odisha Covid19: ଆଜି ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ଚିହ୍ନଟ

Share this: