IPL 2020 Qualifier-1: ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ-ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ ମୁହାଁମୁହିଁ

ipl qualifier dc vs mi 2020

ଦୁବାଇ: ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜିନର (IPL Season 13) ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ (Qualifier-1) ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୭:୩୦ ରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (Mumbai Indians) ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ (Delhi Capitals) ଦୁବାଇରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ। ବିଜେତା ଦଳ ସିଧାସଳଖ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିବ ଏବଂ ହାରିଥିବା ଦଳ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇବ।

ହାରିଥିବା ଦଳ ଏଲିମିନେଟରର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବ

କ୍ୱାଲିଫାୟରରେ ହାରିଥିବା ଦଳ ନଭେମ୍ବର ୬ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏଲିମିନେଟ (Eliminator Round) ର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବ। ସେହି ମ୍ୟାଚର ବିଜେତା ଅନ୍ତିମ ଟିକେଟ୍ ପାଇବେ। ଏଲିମିନେଟର ଆବୁଧାବିରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (Sunrisers Hyderabad) ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (Royal Challengers Bangalore) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ।

ଲିଗ୍ ରାଉଣ୍ଡରେ ଟପ୍-୨ରେ ମୁମ୍ବାଇ-ଦିଲ୍ଲୀ

ଲିଗ୍ ରାଉଣ୍ଡରେ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଟପ୍-୨ରେ ଅଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ୯ ଟି ଜିତି ୫ ଟି ହାରିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ୧୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି। ଏଥି ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟରୁ ୮ ଟି ଜିତି ୬ ଟି ହାରିଛି। ଦିଲ୍ଲୀ ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ଏହି ସିଜନରେ ଦୁଇ ଥର ମୁମ୍ବାଇ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ହରାଇଥିଲା

ଏହି ସିଜିନରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ଉଭୟ ଥର ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆବୁଧାବିରେ ଚାଲିଥିବା ସିଜନର ୨୭ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ଦୁବାଇରେ ଚାଲିଥିବା ୫୧ ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୯ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଡିଲିକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା।

ମୁମ୍ବାଇ ୪ଥର ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି, ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲକୁ ଅପେକ୍ଷାରେ

ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ମୁମ୍ବାଇ ୪ ଥର (୨୦୧୯,୨୦୧୭,୨୦୧୫,୨୦୧୩) ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି। ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଫାଇନାଲରେ ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ ଥର ଫାଇନାଲ ଖେଳିଛି। ଏଥି ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯିଏ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫାଇନାଲ ଖେଳି ପାରି ନାହିଁ। ତେବେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଦୁଇଟି ସିଜନ (୨୦୦୮,୨୦୦୯) ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା।

Also Read| Team India: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ

Share this: