New Delhi Corona Updates: ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଦିଲ୍ଲୀ ‘କରୋନା କାପିଟାଲ’ ହେବାକୁ ଯାଉଛି: ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ

covid19 rates

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ (Covid-19) କୁ ଦେଖି ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ (Delhi High Court) ଗୁରୁବାର ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ କଡ଼ା ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମହାମାରୀ ସରକାର ଉପରେ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିଛି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କରୋନା ରାଜଧାନୀ (Corona Capital) ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହେଉଛି।

ଜଷ୍ଟିସ୍ ହେମା କୋହଲି ଏବଂ ଏସ୍ ପ୍ରସାଦଙ୍କ ବେଞ୍ଚ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ କଲ୍ୟାଣ କମିଟି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ଆବେଦନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ମାମଲାଗୁଡ଼ିକର ଦ୍ରୁତ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର କରୋନାର ରାଜଧାନୀ ହେବ।

ବେଞ୍ଚ କହିଛି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର ବହୁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବଢୁଛି। ବେଞ୍ଚ କହିଛି ଯେ ସରକାରଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର ଚାଲିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ବୁଧବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ସର୍ବାଧିକ ୬ ହଜାର ୮୪୨ ନୂତନ ରୋଗ ରିପୋର୍ଟ ହେବା ପରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ କୋଭିଡ -୧୯ର ୬ ହଜାର ୮୦୦ରୁ ଅଧିକ ନୂଆ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୬ ହାଜର ୭୨୫ ନୂତନ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା।

Also Read |Corona Virus Odisha: ରାଜ୍ୟରେ ୧୪ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ; ମୋଟ ମୃତ୍ୟୁ ୧୩୭୮

Share this: