IPL 2020: କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ ଙ୍କ ବଡ ଇନିଂସ ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର କ୍ରମାଗତ ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟ

mi vs kkr odia

ଦୁବାଇ: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (Mumbai Indians) ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ (Quinton Dekock) ୭୮* ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ପ୍ରାରମ୍ଭ ସହିତ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୯୪ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲା। ୪୪ ବଲ ଖେଳି ଅପରାଜିତ ଇନିଂସରେ ଡିକକ୍ ନଅଟି ଚାରି ଓ ତିନିଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏହା ମୁମ୍ବାଇର କ୍ରମାଗତ ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ସହ ଦଳକୁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନକୁ ନେଇଛି। ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରେ ୬ ଟି ବିଜୟ ସହ ଦଳର ୧୨ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି।

ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ KKR ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଛାଡିଲେ କାହିଁକି?

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା କେକେଆର୍ (KKR), ୨୦ ଓଭରରେ ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ ହରାଇ ୧୪୮ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୧୬.୫ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମୁମ୍ବାଇ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା। ମ୍ୟାଚ୍‌ର ପୂର୍ବରୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ବ୍ୟାଟିଂ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ କେକେଆରର ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା ଇଂଲଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ ତଥା ମୋର୍ଗାନଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲର ଏହି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜରେ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଦିଆଯାଇଛି।

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମ୍ୟାଚର ୧୮ ତମ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ କେକେଆର ଦଳ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୋର୍ଗାନ ଏବଂ ପ୍ୟାଟ୍ କ୍ୟୁମିନ୍ସ (Pat Cummins) ଗତ ଦୁଇ ଓଭରରେ ୩୫ ରନ୍ ଯୋଡି ଦଳକୁ ସମ୍ମାନଜନକ ସ୍କୋରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କ୍ୟୁମିନ୍ସ ୫୩ ରନ୍ ରେ ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିବା ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ୩୯* ରନ ସହ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୮୭ ରନରେ ଅପରାଜିତ ଭାଗିଦାରୀ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇ ରୋହିତ ଏବଂ ଡିକକ୍ ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ରୋହିତ ଇନିଂସ୍ର ପ୍ରଥମ ବଲରେ କ୍ରିସ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ବିପକ୍ଷରେ ଛକା ସହ ଖାତା ଖୋଲିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ।

ଇନିଂସର ସପ୍ତମ ଓଭରରେ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ବଲରୁ ପ୍ରଥମ ଛକା ମାରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ନବମ ଓଭରରେ ରସେଲଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ୬ ଟି ଚୌକା ସହ ୨୫ ଟି ବଲରେ ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ରୋହିତ ଏକାଦଶ ଓଭରରେ ଶିବାମ ମାଭିଙ୍କ ବଲରେ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ କାର୍ତ୍ତିକ ଦ୍ଵାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ।

Also Read| IPL2020: ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ କହିଲେ, କିଛି ଖେଳାଳି CSKକୁ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଭାବିଛନ୍ତି

Share this: