ଆଜିର ରାଶିଫଳ

Daily Horoscope Mahimalive.in live
Share this:

ମେଷ: ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସମସ୍ୟା ମାନସିକ ସୁଖକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହି ଚାପକୁ ମୁକାବିଲା କରିବା ପାଇଁ କୋଣସି କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ କିଛି ପଠନ ସହିତ ନିଜକୁ କିଛି ମାନସିକ ବ୍ୟାୟାମରେ ଜଡିତ କରନ୍ତୁ। ଆଜି, ଆପଣ ନିଜକୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବରେ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚରୁ ନିବୃତ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍। ଆପଣଙ୍କୁ ଦିନସାରା ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଲ ସମୟ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଜୀବନରେ ଏକ ସୁନ୍ଦର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।  

ବୃଷ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ପଡିବ- ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଟେନସନ୍ ଏବଂ ଅତ୍ୟଧିକ ନର୍ଭସ କରିବ। ଆପଣ ଆଜି ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବନା ଏବଂ ଏକ ଭଲ ମାନସିକତା ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବେ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କର କୋଣସି ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଲୁଟ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟଗୁଡିକ ସଜାଡ଼ିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟରେ ଉଦାର ହୁଅ, କିନ୍ତୁ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଘାତ ନକରିବା ପାଇଁ ବାକ ସଂଯମତା ରଖନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଭଲ ସମୟ ବିତେଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସମସ୍ୟାର ଏକ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ ସମାଧାନ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ, ଯେହେତୁ ଅନ୍ୟମାନେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ପରାମର୍ଶ ଦେଇପାରିବେ।

ମିଥୁନ: ଅତୀତର ଉଦ୍ୟମରୁ ସଫଳତା ଆପଣଙ୍କ ଆଜି ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢେଇବ। କିଛି ଅତିରିକ୍ତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କର ଅଭିନବ ଧାରଣା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ପିଲାମାନେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଦିନକୁ ବହୁତ କଷ୍ଟକର କରିପାରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ଆଗ୍ରହକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ କୋଣସି ଅଯଥା ଚାପରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସ୍ନେହ ଅସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରି ତୁମର ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ନିଜ ପାଇଁ ସମୟ ବାହାର କରିବ। ଆଜି ଆପଣ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ଅସୁବିଧା ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି। ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକତା ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରବୃତ୍ତି ଆଜି ଦେଖାଯାଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ କୋଣସି ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାର।

କର୍କଟ: ଆଜିର ଦିନତି ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଚାପ ଏବଂ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱର ଦିନ। ମନୋରଞ୍ଜନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟଧିକ ସମୟ ଏବଂ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରବୃତ୍ତିକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଅନ୍ୟର  ସେବାରେ ଆପଣଙ୍କର ଖାଲି ସମୟ ଉତ୍ସର୍ଗ କରନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସୁଖ ଏବଂ ଅତୁଳନୀୟ ଆନନ୍ଦ ଦେବ। ବିବାହିତ ଜୀବନ ପାଇଁ ଆଜି ହେଉଛି ଆପଙ୍କ ପାଇଁ ସୌଭାଗ୍ୟର ଦିନ। ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ କର୍ମ ରେ ଜଡ଼ିତ ରୁହନ୍ତୁ।

ସି˚ହ: ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଦୁର୍ବଳ ହେତୁ କିଛି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିଷୟଗୁଡିକ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଆପଣଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର କାରଣ ତୁମର କଠୋର ଶବ୍ଦ ଶାନ୍ତିକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରିୟଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କର ସୁଗମ ଗତିକୁ ବାଧା ଦେଇପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଆଚରଣ ଆଜି ଆପଣଙ୍କର ବୃତ୍ତିଗତ ସମ୍ପର୍କକୁ ବିଚଳିତ କରିପାରେ।

କନ୍ୟା: ବିଶେଷକରି ଆଜି ରାସ୍ତାରେ ଗାଡି ଚଲାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। କାହାର ଅବହେଳା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଆଜି, ଆପଣଙ୍କ ପିଲା ପାଇଁ ଗର୍ବିତ ହେବ। ଘରୋଇ ବିଷୟ ଏବଂ ବିଚାରାଧୀନ ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଅନୁକୂଳ ଦିନ। ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ପରି ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମକୁ ସତେଜ ରଖ। ଶୀଘ୍ର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ ଯାହାକୁ ତୁମେ ତୁମ ଜୀବନରେ ପରେ ଅନୁତାପ କରିବ। ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକମାନେ ଏପରି କିଛି କରି ପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନ ସାଥୀକୁ ପୁଣିଥରେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରେମ ବଢିବ।

ତୁଳା: ଧୂମପାନ ଛାଡନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେବ। ଯେଉଁମାନେ ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ନିଜର ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ସେମାନେ ଆଜି କ୍ଷତି ସହିବେ। ଆପଣଙ୍କ ନିବେଶ ବିଷୟରେ ଧ୍ୟାନ ଏବଂ ସତର୍କ ହେବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କିଛି ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇପାରେ। ଆଜି ତୁମର ସ୍ୱପ୍ନର ଝିଅକୁ ଭେଟିବାର ଯୋଗ ରହିଛି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଯେପରି ତାରକା ଭଳି ଆଚରଣ କରନ୍ତୁ କିନ୍ତୁ କେବଳ ପ୍ରଶଂସନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର ସହିତ ସପିଂ କରିବାକୁ ଯିବାର ଏକ ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ତଥାପି ଆପଣ ପରେ କ୍ଳାନ୍ତ ଅନୁଭବ କରିପାରନ୍ତି।

ବିଛା: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ କିନ୍ତୁ ଯାତ୍ରା ବ୍ୟସ୍ତ ଏବଂ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ହେବ। ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାଗୁଡ଼ିକ ଗଠନମୂଳକ ଚିନ୍ତା କରିବାର କ୍ଷମତାକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେବ। ସାମାଜିକ ସ୍ତରରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ସଯମରେ ରଖନ୍ତୁ। ବନ୍ଧୁତା ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଥିବାରୁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଅଭଦ୍ରତା ଆପଣଙ୍କୁ ଦିନସାରା ବିବ୍ରତ କରିପାରେ। ଆପଣଙ୍କ ଅଭାବ ବିଷୟରେ ତୁମେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛ। ଆପଣଙ୍କ ସେହି ତ୍ରୁଟିଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଧନୁ: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଶକ୍ତି ଅଧିକ ହେବ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ କିଛି ଆରାମଦାୟକ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବିତାନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଆଜି ଭଲ ରହିବ ଏବଂ ତୁମେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀକୁ ଖୁସି ରଖିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ। ଏକାକୀ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିବ।

ମକର: ଆପଣ କାହାର ସାହାଯ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କୁ  କେବଳ ନିଜ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଦରକାର। କାର୍ଯ୍ୟକଳାପରେ ଜଡିତ ହେବା ଉଚିତ। ଆପଣଙ୍କ ପ୍ରେମିକଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର। ଯଦି ଆପଣ ଆଜି ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ନିଜର ଜିନିଷର ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଦିନଟି ଭୁଲ ବୁଝାମଣାର ଖରାପ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରେ, ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରେମ ସହିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବ। ବାହାରକୁ ଯାଇ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ।

କୁମ୍ଭ: ଆପଣଙ୍କ ଆଶା ଏକ ସମୃଦ୍ଧ ସୂକ୍ଷ୍ମ ସୁଗନ୍ଧିତ ଏବଂ ଚମତ୍କାର ଫୁଲ ପରି ଫୁଟିବ। ତୁମର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କର ଏବଂ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ଅଧିକ ନ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଭଲ ପରାମର୍ଶ ଆପଣଙ୍କ ମାନସିକ ଚାପକୁ ହ୍ରାସ କରିବ। ନିଜକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତୁ। ନିଜ ପରିବାରର ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ।

ମୀନ: ଆପଣଙ୍କ ଶକ୍ତି ସ୍ତର ଉଚ୍ଚ ହେବ ଏବଂ ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଉଚିତ୍। ଆପଣ ଜାଣିଥିବା କେହି ଜଣେ ହୁଏତ ଆର୍ଥିକ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅତ୍ୟଧିକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇ ଘରେ ଅସହଜ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ଆଣିପାରେ। ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କ’ଣ ଘଟୁଛି ସେ ବିଷୟରେ ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ହୃଦୟର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଭଲ ଦିନ ଅଟେ।

Share this: