Coal India: କୋଲ ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀ ୬୮୫୦୦ ଟଙ୍କା ବୋନସ ପାଇବେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଦାନ

coal

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କୋଇଲା ଇଣ୍ଡିଆ (Coal India) ର ପ୍ରାୟ ୨ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ (Non –Executive) ୬୮ ହଜାର ୫୦୦ ଟଙ୍କା ବୋନସ ପାଇବେ। କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚଳିତ ୨୨ଅକ୍ଟୋବର ସୁଦ୍ଧା ବୋନସ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ବୋନସ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୧୭ ଶହକୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ରାଞ୍ଚିରେ କୋଇଲା ଇଣ୍ଡିଆ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡାଇଜେସନ୍ କମିଟି  ର ଏକ ବ ବୈଠକ  ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସଂଘର ନେତାମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଗତ ବର୍ଷ କୋଇଲା ଇଣ୍ଡିଆର କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ସହାୟକ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ୬୪ ହାଜର ୭୦୦ ଟଙ୍କା ବୋନସ୍ ପାଇଥିଲେ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩୮୦୦ ଟଙ୍କା ଅଧିକ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସର୍ବାଧିକ ପରିମାଣର ବୋନସ ଝାଡଖଣ୍ଡକୁ ପ୍ରାୟ ୭୦୦ କୋଟି ଆସିବ।

 ଏହି ବୈଠକରେ CMD NCL ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। କୋଇଲା ଇଣ୍ଡିଆର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ପର୍ସନାଲ ଆର.ପି ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ (CCL &ECl) ବିଜୟ ରଂଜନ, ପିଭିଏମ ରାଓ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ (SECL) ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ (WCL) ସଞ୍ଜୟ କୁମାରଙ୍କ ସମେତ କମିଟିର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ୟୁନିୟନର ନେତାମାନେ ବିଏମ୍ଏସ୍ ର ବି.କେ ରାୟ ଏବଂ ସୁଧୀର ଖର୍ଡେ, ଏଚ୍ଏମ୍ଏସ୍ ନାଥୁଲାଲ୍ ପାଣ୍ଡେ ଏବଂ ଏସ.କେ ପାଣ୍ଡେ, ଏଆଇଟିୟୁସିରୁ ରମେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଏବଂ ସିଆଇଟିୟୁରୁ ​​ଡିଡି ରାମାନନ୍ଦ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲେ।

କୋଇଲା ଇଣ୍ଡିଆ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ୬୦ ହଜାର, ତାପରେ ୬୨ ହଜାର ୫୦୦, ଶେଷରେ ୬୭ ହଜାର ୫୦୦ ବୋନସ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସଂଘର ନେତାମାନେ ୭୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ବୋନସ ଉପରେ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ, ତାପରେ ୭୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଶେଷରେ ୬୮ ହଜାର ୫୦୦ରେ ଶ୍ରମିକ ସଂଘ ରାଜି ହୋଇଥିଲେ।

କେଉଁ ବର୍ଷ କେତେ ଟଙ୍କା ବୋନସ ମିଳିଥିଲା:

  • ୨୦୧୧ – ୧୭,୦୦୦
  • ୨୦୧୨ – ୨୬,୫୦୦
  • ୨୦୧୩ –  ୩୧,୫୦୦
  • ୨୦୧୪ –  ୪୦,୦୦୦
  • ୨୦୧୫ –  ୪୮,୫୦୦
  • ୨୦୧୬ –  ୫୪,୦୦୦
  • ୨୦୧୭ –   ୫୭,୦୦୦
  • ୨୦୧୮ –  ୬୦,୫୦୦
  • ୨୦୧୯ –  ୬୪,୭୦୦

Also Read | Corporate Donations: BJP ସର୍ବାଧିକ ଚାନ୍ଦା ୬୯୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇଛି, କିଏ ଅଧିକ ଦାନ ଦେଇଛି?

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *