IPL 2020 CSK vs RCB: ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ, ଚେନ୍ନାଇ ଆରସିବିକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି

csk vs rcb

ଦୁବାଇ: ଦୁବାଇ: ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର (Indian Premier League) ୧୩ ତମ ସଂସ୍କରଣର ୪୪ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ଆଜି ଦୁବାଇରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (Royal Challengers Bangalore, RCB) ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (Chennai Super Kings, CSK) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ୨୦ ଓଭରରେ RCB ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଏହାର ଜବାବରେ CSK ୧୮.୪ ଓଭରରେ ୧୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ (Ruturaj Gaikwad) ଏକ ନଟଆଉଟ୍ ୬୫ ରନ୍ ର ଇନିଂସ ଖେଳି ଛକା ମାରିକି CSK କୁ ବିଜୟୀ କରିଛନ୍ତି।

୧୪୬ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା ପାଇଁ ରିତରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଏବଂ ଫାଫ ଡୁ ପ୍ଲେସି CSK ପାଇଁ ଇନିଂସ ଖୋଲିଥିଲେ। ଏକାଠି, ଉଭୟ CSK କୁ ଦ୍ରୁତ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ।  ୫.୧ ଓଭରରେ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ (Chris Morris) ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସି (Faf Du Plesis)ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି RCBକୁ ପ୍ରଥମ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ। ଫାଫ୍ ୨୫ ରନ୍ କରି ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ୧୩.୩ ଓଭରରେ ୧୧୩ ରନ୍ ପାଇଁ CSK ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଲା। ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବଲରେ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ ୩୯ ରନ୍ କରି ଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ୪୨ ବଲରେ ଏକ ପଚାଶ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଗାଇକୱାଡ ଏବଂ ଧୋନି ମିଳିତ ଭାବେ ଦଳକୁ ବିଜୟ  ନିକଟତର କରିଥିଲେ। ୨୧ ଟି ବଲରୁ ୧୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଧୋନି ନଟଆଉଟ୍ ରହିଥିଲେ।

 ଦିଲ୍ଲୀ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷରେ ବଡ ବିଜୟ, ଅଧିନାୟକ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ ଓ ଧାୱନଙ୍କୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଦେଲେ

RCB ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା ଏବଂ ୨୦ ଓଭରରେ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଆରସିବି ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୫୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବାବେଳେ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ୩୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। CSK ପାଇଁ ସାମ କୁରାନ ତିନି ଓଭରରେ ୧୯ ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। CSK ବୋଲରମାନେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆରସିବି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନାହିଁ।

Also Read| IPL 2020: ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ‘ଅସମ୍ଭବ’ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ RCB କୁ ଜିତାଇଲେ ଏମିତି ଥିଲା ଅନୁଷ୍କା-ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

Share this: