IPL 2020 DC vs CSK: ଦିଲ୍ଲୀ ଚେନ୍ନାଇ ବିପକ୍ଷରେ ବଡ ବିଜୟ, ଅଧିନାୟକ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ ଓ ଧାୱନଙ୍କୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଦେଲେ

ipl dc vs csk

ଦୁବାଇ: ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ୩୪ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲସ୍ (Delhi Capitals) ଦଳ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (Chennai Super Kings)କୁ ୫ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଚଳିତ ସିଜନରେ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ଦଳ ପରାଜୟର ସ୍ୱାଦ ଚାଖିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ସିଏସକେ ବିପକ୍ଷରେ ୪୪ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଥିଲା, ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳର ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶିଖର ଧାୱନ (Shikhar Dhawan) ଯିଏକି ଆଇପିଏଲ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ସତକୀୟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଚେନ୍ନାଇ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୦ ଓଭରରେ ୪ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୭୯  ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ଶେଷ ଓଭରରେ ଧାୱନ ଏବଂ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ (Axar Patel) (୨୧)ଙ୍କ ସହାୟତାରେ ୧୯.୫ ଓଭରରେ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଦଳର ଏହି ବିଜୟରେ କ୍ୟାପଟେନ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ (Shreyas Iyer) ବହୁତ ଖୁସି ମନେ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅକ୍ଷାର ପଟେଲଙ୍କୁ ଏହି ବିଜୟକୁ ଅଧିକ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ।

ଶାରଜାଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଫାଫ୍ ଡୁପ୍ଲେସି (Faf Du Plessis) ୫୮ ରନ୍ ଏବଂ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ (Ambati Rayudu)ଙ୍କ ୪୫ ରନ ଇନିଂସରେ ୨୦ ଓଭରରେ ୪ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୭୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଶେଷ ଓଭରରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (Ravindra Jadeja) ଦଳ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ୧୩ ଟି ବଲରେ ୩୩ ଖେଳିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଦଳର ଓପନର୍ ଖାତା ଖୋଲି ନପାରି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିବାବେଳେ ରାହାନେ ୮ ରନ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସହ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ। ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ସହ ଧାୱନ ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୬୮ ରନ୍ ସହଭାଗୀ ହୋଇଥିଲେ, ଆୟର୍ ବ୍ରାଭୋଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦଳ ଶେଷ ଓଭରରେ ୧୭ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ କ୍ରିଜରେ ଥିବା ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ ତିନିଟି ଛକା ମାରି ଦଳକୁ ସହଜ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

Also Read| IPL 2020: ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ‘ଅସମ୍ଭବ’ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ RCB କୁ ଜିତାଇଲେ ଏମିତି ଥିଲା ଅନୁଷ୍କା-ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

Share this: