Covid19 India: କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ଦେଶରେ ୭୫ ଲକ୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୧,୮୭୧ ଟି ନୂଆ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

Coronavirus-in-India

ନୂଆଦିଲ୍ଲ: ଦେଶରେ କରୋନାଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୭୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କରୋନା ଭଟାଣୁ (Corona Virus) ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେଣି। ରବିବାର ସକାଳେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ୬୧ ହଜାର ୮୭୧ ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୧୦୩୩ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାଣ ହରିଛନ୍ତି।

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିଷୟରେ ନିରନ୍ତର ରିପୋର୍ଟ କରାଯାଉଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ୭୪ ଲକ୍ଷ ୯୪ ହଜାର ୫୨୨ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୪ ହଜାର ୦୩୧ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି। ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୭ ଲକ୍ଷ ୮୩ ହଜାର ୩୧୧ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ଥିବାବେଳେ ୬୫ ଲକ୍ଷ ୯୭ ହଜାର ୨୧୦ ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି।

ଆମେରିକା ପୁଣିଥରେ ବିଶ୍ୱର ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଦେଶ ତାଲିକା ଶୀର୍ଷରେ ପହଞ୍ଚିଛି।  ଆମେରିକାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୮୦ ଲକ୍ଷ ୪୮ ହଜାର ୭୨୪ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଆମେରିକାରେ କରୋନାଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ହେତୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୪୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।

ଏଥି ସହିତ ବ୍ରାଜିଲରେ ୫୨ ଲକ୍ଷ କରୋନା ପଜିଟିଭ ମାମଲାରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଏବଂ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୩ ହଜାର ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

Also Read | Coal India: କୋଲ ଇଣ୍ଡିଆ କର୍ମଚାରୀ ୬୮୫୦୦ ଟଙ୍କା ବୋନସ ପାଇବେ, ଅକ୍ଟୋବର ୨୨ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରଦାନ

Share this: