Job Card ରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ଫଟୋ

job _card _deepika
Share this:

ଭୋପାଳ: ଜବ୍ କାର୍ଡରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ (Deepika Padukone) ଙ୍କ ଫଟୋ ଅଛି। ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଘଟିଛି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଖର୍ଗୋନସ୍ଥିତ ଏକ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତରେ।  ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ହିରୋଇନମାନଙ୍କ ଫଟୋ ଜବ କାର୍ଡ (Job Card) ରେ ଅଛି।

ପଞ୍ଚାୟତ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଏବଂ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବକ ମିଳିତ ଭାବେ ଏହା କରିଛନ୍ତି। ଅନଲାଇନ୍ ଜବକାର୍ଡରେ ଗ୍ରାମୀଣ ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷଙ୍କ ଚିତ୍ର ବଦଳରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଚିତ୍ର ବଦଳାଯାଇଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି କାର୍ଡରେ ମଜୁରୀର ପରିମାଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଅନେକ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ଏହି ରାଶି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି, ସେମାନେ କଦାପି କାମକୁ ଯାଇ ନାହାଁନ୍ତି।

ସୂଚନାଅନୁସାରେ, ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟଠାରୁ ମାତ୍ର ୭୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଥିବା ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ପିପଲଖେଡାରେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି କର୍ମ ନିଯୁକ୍ତି ଜବକାର୍ଡ (MGNREGA) ତିଆରି କରାଯାଇଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ଜବକାର୍ଡ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଭିନ୍ନ ଅଟେ।  ସେଠାରେ କିଛି କୃଷକ ଥିଲେ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ୫୦ ଏକର ଜମି ନିଜ ନାମରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ନାମରେ ଜବକାର୍ଡ ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନଙ୍କ ରହିଛି। ଗାଁରେ ପ୍ରାୟ ୧୫ଟି ଜବକାର୍ଡ ମିଳିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଫଟୋ ରଖାଯାଇଛି।

ଆଇଏଏସ୍ ତଥା ଜିଲା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିକାରୀ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଯାଞ୍ଜ ପରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Also Read | FAO: କରୋନା କାଳରେ ୮୦ କୋଟି ଗରିବ ମାଗଣା ରାସନ ପାଇଛନ୍ତି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ; ୭୫ ଟଙ୍କିଆ ମୁଦ୍ରା ଜାରି

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.