Covid19 India: ଭାରତ କରୋନା ବିପକ୍ଷରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବ! ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବହୁତ ବଡ଼ ହ୍ରାସ

fresh covid cases
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ (ମହିମା ଲାଇଭ ବ୍ୟୁରୋ): ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୫ ହଜାର ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି।  ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୭୦୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ । ଭାରତରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଧୀରେ ଧୀରେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଉଛି।

ଯାହା ଜଣାପଡୁଛି କରୋନାର ଶିଖର ଭାରତରେ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି। କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟର ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଛି ଭାରତ। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ସୋମବାର ତୁଳନାରେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁଙ୍କର ପ୍ରାୟ ୧୩  ହଜାର ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଆଜି କେବଳ ୫୫ ହଜାର ୩୪୨ ନୂତନ କରୋନା ଭୂତାଣୁ  ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ୫୫ ହଜାର ୩୪୨ ଟି ନୂଆ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୭୦୬ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଦେଶରେ ସମୁଦାୟ କରୋନା ମାମଲାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୭୧ ଲକ୍ଷ  ୭୫ ହଜାର ୮୮୧  ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।  ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୮ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାର ୭୨୯ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ରହିଛି।  ଏଥି ସହିତ ୬୨ ଲକ୍ଷ ୨୭ ହଜାର୨୯୬ ରୋଗୀ ଏହି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ୧ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ୮୫୬  ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ଭାରତରେ କରୋନାର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ନବେ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

Also Read | Odisha:ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇଁ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ବୟସସୀମା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉ; ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ୪୫ ବର୍ଷ, ଓଡ଼ିଶାରେ ୩୨

Share this: