Covid19 India Updates: ୧୦୧ ଦିନ ପରେ ସବୁଠାରୁ କମ୍ କରୋନା ନୂଆ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ

covid 19 india up

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତ କରୋନା ଭୂତାଣୁ (Corona Virus)ପଜିଟିଭ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ସୋମବାର, ଭାରତରେ ୧୦୧ ଦିନ ପରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ସଂଖ୍ୟକ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସରକାରୀ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ସୋମବାର ଦିନ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୩୬ ହଜାର ୪୬୯ଜଣ ନୂତନ କୋଭିଡ-୧୯ ମାମଲା ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛି। ଯାହା ୧୦୧ ଦିନ ପରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଅଟେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ, ଅର୍ଥାତ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ତିନି ମାସ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ରେ, ପ୍ରାୟ ୩୫ ହଜାର ନୂତନ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଯଦି ଏହି ତଥ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ, ତେବେ ଲାଗୁଛି ଯେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଯୁଦ୍ଧ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଛି।

ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ପରିସଂଖ୍ୟାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଅନେକ ରାଜ୍ୟ କରୋନା ଭୂତାଣୁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ବହୁତ ଭଲ ଏବଂ ନୂତନ ମାମଲା ସଂଖ୍ୟାରେ ଏକ ବଡ଼ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଦେଶର କରୋନା ଆକଳନ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୪୮୮ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି କରୋନା ଜନିତ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୫୦୨ ଛୁଇଁଛି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୭୨ ଲକ୍ଷ ଏକ ହଜାର ୭୨ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ସକ୍ରିୟ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୬ ଲକ୍ଷ ୨୫ ହଜାର ୮୫୭ ଜଣ। କେବଳ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୬୩ ହଜାର ୮୪୨ ସଂକ୍ରମିତ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ରୋଗୀଙ୍କ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହାର ୯୦.୨୩ ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। କୋଭିଡ-୧୯ ରୁ ମୃତ୍ୟୁ ହାର ୧.୫୦ ପ୍ରତିଶତ। ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦେଶରେ ୬,୫୩,୭୧୭ ରୋଗୀ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି, ଯାହା ମୋଟ ରୋଗର ୮.୨୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ।

Also Read | Odisha Covid19: ଆଜି ରାଜ୍ୟରୁ ୧୪୮୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ; ଅନୁଗୋଳରୁ ସର୍ବାଧିକ

Share this: