12th Exam 2021 cancelled: CBSE ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ

school CBSE
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କୋଭିଡର ଦ୍ୱିତୀୟ ଲହର (Covid Second Wave) ଆସିବା ପରେ ଭୟଙ୍କର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, କୋଭିଡକୁ  ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସିବିଏସଇ ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ (CBSE 12th Exam 2021 cancelled) କରାଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Narendra Modi) ଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକ ପରେ ସିବିଏସ୍ଇ ଦ୍ୱାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବୈଠକରେ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ନକରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଦ୍ୱାଦଶ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୋମବାର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରକାଶ ଜାଭଡେକର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶିକ୍ଷା ଏବଂ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷାର ଉଭୟ ସଚିବ ଏବଂ ସିବିଏସ୍ଇର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ଏହି ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ଏଥି ସହିତ, ସିବିଏସ୍ଇ କହିଛି ଯେ ଯଦି କିଛି ଛାତ୍ର ଗତ ବର୍ଷ ଭଳି ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଅନୁକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ସିବିଏସ୍ଇ ଦ୍ୱାରା ଏପରି ବିକଳ୍ପ ଦିଆଯିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଦେଶରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ମାମଲାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର CBSE ଦ୍ଵାଦଶ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଏହାପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (CBSE) ୧୫ ଜୁଲାଇରୁ ୨୬ ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲା।

SFH_Hero_PC_1x._CB667323714_

Also Read | DRDO କରୋନା ଔଷଧ 2-DG ର ବ୍ୟବହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି, ଏମାନଙ୍କୁ ନିଷେଧ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *