Australia Covid 19: ୫ ମାସ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ, ଆଜି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ କୋଣସି କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହାନ୍ତି

australia melbourne

ଦୁନିଆରେ ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪.୬୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି, ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩.୩୪ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ହୋଇଛି

ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣ (Melbourne):  ବ୍ରିଟେନ (Britain) ରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲକଡାଉନ (Second Lockdown) ଶନିବାର ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି, ଯାହାକି ୨ ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଳବତ୍ତର ରହିବ। ବଢୁଥିବା ମାମଲା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ମଧ୍ୟ ଅଛି।  ରବିବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ କୋଣସି ନୂତନ କରୋନା ଭାଇରସ୍ (Corona Virus) ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହାନ୍ତି।  

୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ବୋଲି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହା କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ କୋଣସି ମୃତ୍ୟୁ ଘଟି ନଥିଲା। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ଯଦି ଏହା ହୁଏ, ତେବେ ସାମାଜିକ ଦୂରତାର ନିୟମରେ ଟିକେ କୋହଳ କରାଯାଇପାରିବ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଶନିବାର ଦିନ ବ୍ରିଟେନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଲକଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି, ଯାହା ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ। ରବିବାର ନିଜେ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାକୁ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ। ସ୍ପେନରେ ଯେତେବେଳେ ସରକାର ଲକ ଡାଉନ ପକାଇଲେ ଜୋରଦାର ହିଂସାତ୍ମକ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଦୁନିଆରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ସଂଖ୍ୟା ୪.୬୩ କୋଟି ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ୩ କୋଟି ୩୪ ଲକ୍ଷ ୭୯ ହଜାର ୩୧୪ ରୋଗୀ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧.୯୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ଏହି ସଂଖ୍ୟାଗୁଡିକ www.worldometers.info/coronavirus ଅନୁଯାୟୀ।

Also Read| Lockdown: ଫେରିଲା ଲକଡାଉନ, ଡିସେମ୍ବର ୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଲାଗୁ

Share this: