Jan Andolan:କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା ‘ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ’ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ

amitshah

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀ (Corona Pandemic)  ବିରୋଧରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Modi) ଙ୍କ ‘ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ’ରେ ଯୋଗଦେବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହା (Union Home Minister Amit Shah) ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରୀ ଶାହା ଆଜି ଟ୍ୱିଟ୍ କରିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ପରି ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ (Global) ମହାମାରୀକୁ ଯେତେବେଳେ ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏକାଠି ହୁଅନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଲଢେଇ  କରାଯାଇପାରିବ। ଆସନ୍ତୁ ସମସ୍ତେ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରୋନା ବିରୁଦ୍ଧରେ ଚାଲିଥିବା ଏହି ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ଯୋଗଦେବା ଏବଂ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ମହାମାରୀ ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇ କରୋନା ମୁକ୍ତ ଭାରତ କରିବାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବା।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାରୁ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ କେବଳ ତିନୋଟି ମନ୍ତ୍ର ଅଛି। ଏକ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ, ଦୁଇ ଗଜ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ହାତ ଧୋଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ନିବେଦନ ହେଉଛି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଏହି ଆହ୍ଵାନ୍  ସୁରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ର ଭାବରେ ବିବେଚନା କରିବା ଏବଂ କେବଳ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ନୁହେଁ, ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ପରିବାର, ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସହକର୍ମୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପର୍ବ, ଶୀତଋତୁ ଏବଂ ଅର୍ଥନୀତିର ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ କୋଭିଡଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ‘ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ’ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। କରୋନା ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ଏହି ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ସହ ଜଡିତ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତାବକୁ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ ବୁଧବାର ଅନୁମୋଦନ କରିଛି।

Also Read|Kadha: କରୋନାକୁ ଦୂରେଇଦେବ ଆୟୁଷ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ରୋଗ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧିକାରୀ ‘କାଢା’, ତିଆରି ପାଇଁ ଟିପ୍ସ

Share this: