Sushant Singh Death Case Update: ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା? ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଖୋଲିବ ରାଜ

sushanth-singh
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ (Sushant Singh Rajput) ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସତ୍ୟ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଜଣାପଡିବ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ  ବିଷାକ୍ତ ପଦାର୍ଥ ଦିଆ ହୋଇଥିଲା କି ନାହିଁ, ଏହି ରହସ୍ୟ ଆସନ୍ତାକାଲି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଛି।

ଆସନ୍ତାକାଲି ଶୁକ୍ରବାର ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଭିସେରା (Viscera) ରିପୋର୍ଟ ଆସିବ। ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଏମ୍ସ (All India Institute Of Medical Science-AIIMS) ମେଡିକାଲ ବୋର୍ଡର ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।  ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିସେରା ପରୀକ୍ଷା କରିଥିବା ଫୋରେନସିକ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଦଳ ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲରେ ସେମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବେ।

ପ୍ରକୃତରେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ସିବିଆଇ (CBI) ଦ୍ଵାରା ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବିଷ ଦେଇଥିବାର ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ, ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାରେ ଏମ୍ସର ଫୋରେନସିକ୍ (Forensic) ବିଭାଗର ସହାୟତା ନେଇଥିଲା। ଏମ୍ସର ଫୋରେନସିକ୍ ବିଭାଗ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିସେରା ଯାଞ୍ଚ କରିଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ, ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ପାଇବା ପରେ ରବିବାର ଦିନ ଏମ୍ସ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପ୍ୟାନେଲର  ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ବୈଠକ ବସିବ। ଏହି ବୈଠକରେ  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଭିସେରା ଏବଂ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। କେବଳ ଏମ୍ସର ଡାକ୍ତରମାନେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଅନ୍ତିମ ରିପୋର୍ଟ ଦେବେ।

ଏହି ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟକୁ ସିବିଆଇ ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଭିସେରା ଯାଞ୍ଚ ଉପରେ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ  ଭିସେରା ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲା। ଏହି ରିପୋର୍ଟରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବ ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ରିପୋର୍ଟକୁ  ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏମ୍ସର ଭିସେରା ରିପୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ଜିନିଷ ସଫା ହୋଇଯିବ।

ଏହା ପରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦ ରେ ସିବିଆଇ ଏବଂ ଏମ୍ସର ଫୋରେନସିକ୍ ବିଭାଗର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

Also Read:

ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜେଲରେ ରହିବେ

ଯଦି ଅଭିଷେକଙ୍କ ବେକରେ ଫାଶୀ ଲାଗିଥାନ୍ତା?: କଙ୍ଗନା ରନାୱତ୍,ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଜୟା ବଚ୍ଚନଙ୍କ ବୟାନ ପରେ ଏମିତି କାହିଁକି କହିଲେ…

Share this: