Arnab Goswami Case: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରୁ ମିଳିଲା ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କୁ ଜାମିନ, ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

arnab_goswami-min
Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୁଧବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭି (Republic TV) ର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀ (Arnab Goswami) ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଜଷ୍ଟିସ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡଙ୍କ ଏକ ବେଞ୍ଚ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ବଣ୍ଡରେ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀକାଳୀନ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜାମିନ ଆଦେଶ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ କୋର୍ଟ ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବମ୍ବେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ପରେ ସେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ଆବେଦନ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଉଦ୍ଧବ ସରକାରଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ। କୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରିବା ଉଚିତ ଯେ ଆମେ (ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ) ଏହାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବୁ।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଅର୍ଣ୍ଣବଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରୁଥିବା ବରିଷ୍ଠ ଓକିଲ ହରିଶ ସାଲଭେ (Harish Salve) ଏହି ମାମଲାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ସୁପ୍ରୀମକୋର୍ଟଙ୍କ କଠୋର ମନ୍ତବ୍ୟ:

  • ଆମର ଗଣତନ୍ତ୍ର ଅତ୍ୟନ୍ତ ନମନୀୟ। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏସବୁକୁ ଅଣଦେଖା କରିବା ଉଚିତ୍।
  • ଯଦି କୋଣସି ବ୍ୟକ୍ତିର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱାଧୀନତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ ଏହା ନ୍ୟାୟର ଦମନ ହେବ।
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଜେଲରେ ଥିବା ଏହି ବିଷୟରେ ପଚରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ କି?
  • ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱାଧୀନତା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଆମେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛୁ।
  • ଯଦି ସାମ୍ବିଧାନିକ ଅଦାଲତ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ନକରନ୍ତି, ତେବେ ଆମେ ବିନାଶର ପଥରେ ଅଛୁ।
  • ଆମେ ଏହି ମାମଲାରେ ଶୁଣାଣି କରୁଛୁ କାରଣ ହାଇକୋର୍ଟ ଜାମିନ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି କିମ୍ବା ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍ୱାଧୀନତା ରକ୍ଷା କରିପାରିବ ନାହିଁ।

Also Read| Arnab Goswami: ପୁରୁଣା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ରିପବ୍ଲିକ୍ ଟିଭିର ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଗିରଫ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.