PUBG BACK: PUBG ଭାରତରେ ଫେରିପାରେ; ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ କ୍ଲାଉଡ୍ ସହିତ ହୋଷ୍ଟ

PUBG-mobile

ଯେଉଁମାନେ PUBG ଖେଳନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର ଅଛି। ଲୋକପ୍ରିୟ ମୋବାଇଲ୍ ଗେମ୍ PUBG ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରେ। ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ (Microsoft) ସହିତ ଆଲୋଚନା କରୁଛି। PUBG ମୋବାଇଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର ଆଜୁର୍ କ୍ଲାଉଡ୍ (Microsoft Azure Cloud) ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ହୋଷ୍ଟ ହେବ

ସାଇବର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ଦେଶ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ଏହି ଖେଳକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିଷିଦ୍ଧ କରିଥିଲା। ଯେତେବେଳେ PUBG Corp ଭାରତକୁ ଫେରିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ କ୍ରାଫ୍ଟନ୍ ଇନ, ଯାହା PUBG Corp ର ମାଲିକ ଏବଂ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ର ମାଲିକ, ଏକ ଚୁକ୍ତି ଘୋଷଣା କରିଛି। ସେ ଆମେରିକୀୟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ଏହି ଚୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି। ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟର କ୍ଲାଉଡ୍ ସର୍ଭିସରେ ହୋଷ୍ଟିଂ ଆୟୋଜନ କରୁଥିବା ସିଧାସଳଖ କ୍ରାଫ୍ଟନ୍ ଏବଂ ଏହାର ସହାୟକ କମ୍ପାନୀ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ଉତ୍ପାଦ ପରିଚାଳିତ ହେବ ବୋଲି କହିଛି।

Also Read| ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ Digital Strike;PUBG ସମେତ ୧୧୮ ଆପ୍ ବ୍ୟାନ

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାଇ ଦୀପାବଳି ପୂର୍ବରୁ PUBG କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି। ରିପୋର୍ଟ କୁହାହୋଇଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଭାରତରେ ଏହାର ମାର୍କେଟିଂ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିପାରେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, PUBG Corp ମଧ୍ୟ ଭାରତରେ ଏହାର ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କରିବ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଭାରତରେ ଏହାର ସେବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ସେତେବେଳେ କମ୍ପାନୀ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି କହିଛି ଯେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ତଥ୍ୟର ସୁରକ୍ଷା ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାଥମିକତା। କମ୍ପାନୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ଏହା ସର୍ବଦା ଭାରତରେ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଡାଟା ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଏବଂ ନିୟମାବଳୀକୁ ଅନୁସରଣ କରିଛି।

Also Read| ଭାରତର ଝଟକା ପରେ ଝଟକାରେ ଚୀନର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ଧ୍ଵସ୍ତ

Share this: