Watch: ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ସ୍କ୍ରୁ ଢିଲା, ଦେଶରେ ଶିଳ୍ପ ବିକାଶ ହ୍ରାସ ପାଉଛି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଦାଢି ବଢୁଛି: ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

mamata

କୋଲକାତା: ଆସନ୍ତାକାଲି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ (West Bengal) ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ (Vote) ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ମତଭେଦ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଆଜି ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ (TMC) ସୁପ୍ରିମୋ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (Mamata Banerjee) ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ (PM Modi) ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ସ୍କ୍ରୁ ଢିଲା ଅଛି।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ଶିଳ୍ପ ବିକାଶ ସ୍ଥଗିତ ରହିଛି। କେବଳ ତାଙ୍କର (ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ) ଦାଢି ବଢିଛି। ବେଳେବେଳେ ସେ ନିଜକୁ ସ୍ୱାମୀ ବିବେକାନନ୍ଦ (Swami Vivekananda) ବୋଲି ଡାକନ୍ତି ଏବଂ ବେଳେବେଳେ ତାଙ୍କ ନାମ ପରେ ଷ୍ଟାଡିୟମର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି।ତାଙ୍କ ମନରେ କିଛି ଭୁଲ ଅଛି। ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ସ୍କ୍ରୁ ଢିଲା ଅଛି।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲଢେଇ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଦାର ହୋଇପଡିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବନାମ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଚାଲିଛି। ଅନେକ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ନିଜ ରାଲିରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏକ ରାଲିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା କହିଥିଲେ ଯେ ଆମେ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଝିଅଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଉଛୁ, ତେବେ ଦିଦିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଆମେ କାହିଁକି ଇଚ୍ଛା କରୁନାହୁଁ?

ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ଆଘାତ ସମ୍ପର୍କରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଦିଲୀପ ଘୋଷ ନିକଟରେ ଏକ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ଲାଷ୍ଟର ଉପରକୁ ଯାଇଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସେ ତାଙ୍କ ପାଦ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଏହା କରିବା ପାଇଁ ସେ ବରମୁଣ୍ଡା ପିନ୍ଧିବା ଜରୁରୀ। ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ ପୁରୂଲିଆରେ ଏକ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ପ୍ଲାଷ୍ଟର ଉପରକୁ ଯାଇଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପାଦ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

Also Read | Night Curfew:ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଆଜିଠାରୁ ନାଇଟ୍‍ କର୍ଫ୍ୟୁ, ପର୍ବପର୍ବାଣୀରେ କୋଭିଡ୍‍ ନିୟମକୁ କଡାକଡି

Share this:

You may have missed