Corona Virus India: ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ନୂଆ ୫୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ମାମଲା ଚିହ୍ନଟ

india covid

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କରୋନା (Covid-19) ମାମଲା କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ରେକର୍ଡ କରି ଆଗକୁ ବଢୁଛି। ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୫୯ ହଜାର ୧୧୮ ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥିସହ ୨୫୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୩୨ ହଜାର ୯୮୭ ରୋଗୀ କରୋନାରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ଦେଶରେ ୫୩ ହଜାର ୩୬୪ ନୂତନ କରୋନା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ୨୩ ଅକ୍ଟୋବର ୨୦୨୦ରେ, ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୫୪ ହଜାର ୩୫୦ ଥିଲା। ଚିନ୍ତାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ଜିନୋମ କ୍ରମ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଭୂତାଣୁଙ୍କର ନୂତନ ଏବଂ ଡବଲ୍ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ପ୍ରକାରର ଚିହ୍ନଟ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra) ରେ ଅଧିକାଂଶ କରୋନା ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ରେକର୍ଡ ୩୫ ହଜାର ୯୫୨ ନୂଆ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ଏଠାରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ୨୬ ଲକ୍ଷ ୩୩କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଗତ ୪ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ୧ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧୧୧ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିବା ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୫୩ ହଜାର ୭୯୫କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି ୨ ଲକ୍ଷ ୬୨ ହଜାର ୬୮୫।

ସେହିପରି ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ୭୧୫ଟି ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ହୋଇଛି। ଏହା ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଲୋକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩ ଲକ୍ଷ ୨୭ ହାଜର ୮୯୦କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଅଳ୍ପ ଚିକିତ୍ସିତ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୫୧୪୯କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ ୩ ଲକ୍ଷ ୧୯ ହଜାର ୯୬୬ ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣମୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୮୦୮  ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେହିପରି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଗୁଜୁରାଟ, ହରିୟାଣା, ଓଡିଶା, ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ଦେଶରେ ସର୍ବାଧିକ ମାମଲା ରହିଛି।

Also Read | Corona Vaccination India:ଏପ୍ରିଲ୍ ୧ପରେ, ୪୫ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଟିକା ପାଇବେ: ଜାଭଡେକର୍

Share this:

You may have missed