Bengal Election: ଦିଦି…ଓ …ଦିଦି ବଙ୍ଗଳାର ପିଲାମାନେ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି: ପିଏମ ମୋଦୀ

pm-modi-bengal

କୋଲକାତା:ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ (PM Modi) ସୋମବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ (west Bengal) ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ (CM Mamata Banerjee) ଙ୍କୁ କଡ଼ା ଆକ୍ରମଣ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବଙ୍ଗଳାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାର ‘ଦିଦି ଦିଦି’ କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବାରାସାଟରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନୀ ସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ଦିଦି ଓ ଦିଦି (Didi o Didi) କଥା କହୁଛି ସେତେବେଳେ ସେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ, ରାଗିବା କଥା କି? ସେ କହିଥିଲେ, “ଯେତେବେଳେ ମୁଁ କହୁଛି ଦିଦି ହେ ଦିଦି, ସେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଗଲେ, ରାଗିବାର କ’ଣ ହେଲା, ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲି, କେହି ଜଣେ ମୋତେ ୱାଟ୍ସଆପ୍ କରିଥିଲେ, ଶହ ଶହ ପିଲା, ତିନି ବର୍ଷର ପିଲା, ଚାରିବର୍ଷର ପିଲା ମାନେ ନିଜେ ମୋବାଇଲରେ ନିଜର ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ପିଲାମାନେ ଅଧିକ ଦିଦି ଓ ଦିଦି କହୁଛନ୍ତି, ବଙ୍ଗଳାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଘରର ପିଲା ଦିଦି ଓ ଦିଦି କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ପୁତୁରାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଦିଦି ବଙ୍ଗଳାର ଯୁବକଙ୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ମୁଁ ବଙ୍ଗଳାର ଯୁବକମାନଙ୍କଠାରୁ ଜାଣିବାକୁ ଚାହେଁ, ଦିଦି ୧୦ ବର୍ଷ ଶାସନ କାଳରେ ତାଙ୍କ ପୁତୁରାକୁ  ନେଇ କେଉଁଠାରୁ ନେଇ କେଉଠିକି ପହଁଞ୍ଚେଇ ଦେଲେ। ଦିଦି ବଙ୍ଗଳାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ କିଛି ଦେଇନାହାନ୍ତି। ଦିଦିଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ପୁତୁରା ସବୁକିଛି, ବଙ୍ଗଳାର ଯୁବକମାନେ କିଛି ନୁହଁନ୍ତି, ଦିଦିଙ୍କ ସରକାର ସମୟରେ ହୋଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅନ୍ୟାୟ ଏବଂ ଅତ୍ୟାଚାରର ହିସାବ ଦିଆଯିବ।

PC_header2 amazon

ନିର୍ବାଚନ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଦିଦିଙ୍କ ଦଳ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ ଗଣତନ୍ତ୍ରକୁ ଲୁଟ୍ କରିଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପୁଣି ଥରେ ସମାନ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଦିଦିଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ଦିଦି ଓ ଦିଦି, ତୁମର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକୁ ବଙ୍ଗଳା ରୋକିବାରେ ଲାଗିବ। ବେଙ୍ଗଲର ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଷଡଯନ୍ତ୍ରର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି।

ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ମୋର ସମାବେଶରେ ମୁଁ ଏହା କହିଛି ଯେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଭୋଟ୍ ହେବା ଉଚିତ, ଥରେ ଏହା କହିବା ପରେ ଦିଦି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଏହି ଉତ୍ସବରେ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେଣୀର ସମସ୍ତ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରନ୍ତି। ଦିଦି ଥରେ ଏଭଳି ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି କି ଯେ ସେଠାରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୋଟ୍ ହେବା ଉଚିତ୍, ତାଙ୍କର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ଅଛି କି ନାହିଁ, ଦିଦି କେବେ ବି ବେଙ୍ଗଲରେ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଭୋଟ୍ ଦେବାକୁ ଶବ୍ଦ କହି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ବଙ୍ଗଳାର ଲୋକମାନେ ବୁଝିପାରିବେ ଦିଦିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କ’ଣ, ଦିଦି ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଏହି ଭୋଟ୍ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଘଟୁଛି, ତେଣୁ ସେ ଅଧିକ ମତଦାନକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

Also Read | Corona Vaccination India: ୧୦କୋଟି ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକାକରଣ କରି ଭାରତ ଶୀର୍ଷରେ; ଆମେରିକା ଓ ଚୀନ୍‍ ଅଛନ୍ତି ପଛରେ

Share this: