Lahore News: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏବଂ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ଲାହୋର ସହରରେ ଛାଇଯାଇଛି

lahore-posters
Share this:

ଲାହୋର: ପାକିସ୍ଥାନର ଲାହୋର (Lahore) ସହରରେ ଗଳିକନ୍ଦି ସବୁଠି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ (PM Modi) ଏବଂ ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ (Abhinandan) ଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ଲଗାଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଏବଂ ସରକାରକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରିଥିବା ନୱାଜ ସରିଫ ଦଳର ସାଂସଦ ଆୟାଜ ସାଦିକ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବାର ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟରଗୁଡ଼ିକ ଅଭିନନ୍ଦ ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ସହ ରଖାଯାଇଛି। ଏକ ପୋଷ୍ଟରରେ ତାଙ୍କୁ ଅଭୀନନ୍ଦନଙ୍କ ରୂପରେ ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପୋଷ୍ଟର ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କୁ ସମାଜ ପ୍ରତି ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ଭାବରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି।

ପାକିସ୍ତାନ (Pakistan) ର ମତଦାନ ଖୋଲିଥିବା ଆୟାଜ ସାଦିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଷ୍ଟର ବାସ୍ତବରେ, ଆୟାଜ ସାଦିକ ତିନି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଦେଶର ସଂସଦୀୟ ଜାତୀୟ ସଭାରେ କହିଥିଲେ ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତକୁ ଭୟ କରି ଅଭିନ୍ଦନଙ୍କୁ  ଛାଡିଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିନନ୍ଦନ୍  ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରେ ଏକ ଉଚ୍ଚ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ଯୋଗଦେବାର ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଆସି ନଥିଲେ।

ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହ ମେହମୁଦ କୁରେଶି ଏବଂ ସେନା ମୁଖ୍ୟ କାମାର ଜାଭେଦ୍ ବାଜୱା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଅଭିନଦନକଙ୍କୁ ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି କୁରେଶି କହିଥିଲେ। ଯଦି ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ରାତି ନଅଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାଡିଦିଆ  ନହୁଏ ତେବେ ଭାରତ ଆକ୍ରମଣ କରିବ। ଯେତେବେଳେ କୁରେଶି ଏହା କହୁଥିଲେ, ବାଜୱାଙ୍କ ପାଦ ଥରି ଉଠୁଥିଲା ଏବଂ ମୁହଁରେ ଝାଳଥିଲା। ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରେ ସାଦିକ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଛନ୍ତି।

ସେ ଲାହୋର ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଲାହୋରରେ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ରୂପରେ ତାଙ୍କ ପୋଷ୍ଟରକୁ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ମିର ଜାଫରଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ସମର୍ଥକ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ଅନେକ ପୋଷ୍ଟରରେ ତାଙ୍କୁ ଭାରତ ଯାଇ ଅମୃତସରରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଇମ୍ରାନ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲା ଚଳାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ତାଙ୍କ ଦଳ ପିଏମଏଲ-ଏନ କହିଛି ଯେ ଦେଶଦ୍ରୋହ ମାମଲାରେ ଇମ୍ରାନ ସରକାର ବିରୋଧୀ ଦଳର ନେତାଙ୍କୁ ଜଡିତ କରୁଛନ୍ତି।

Also Read | Video: ଭାରତର ଆକ୍ରମଣ ଭୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କୁ ଛାଡିଛି, ବାଜୱାଙ୍କ ପାଦ ଥରି ଉଠୁଥିଲା, ମୁହଁରେ ଝାଳ ଥିଲା…

Share this: