ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପଦକ ବିଜେତା ପହଲବାନ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଗିରଫ

Share this:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ:ଅଲିମ୍ପିକ୍ ପଦକ ବିଜେତା (Olympic medalist) ପହଲବାନ ସୁଶୀଲ କୁମାର (Wrestler Sushil Kumar) ଙ୍କୁ ଶେଷରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଶେଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ (Delhi Police) ର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଧରିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଖୋଜୁଥିଲା। ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଦାବି କରିପାରିବ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇପାରିବ। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପଳାତକ ସମୟରେ ସୁଶୀଲ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ପଞ୍ଜାବ ଭଳି ସ୍ଥାନରେ ଲୁଚି ରହିଥିଲେ। ନିକଟରେ ପଞ୍ଜାବରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଲୋକେସନ ପାଇଥିଲା। ସୁଶୀଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସେଲରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଣ୍ଡକା ଠାରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶନିବାର ଦିନ ହଠାତ୍ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସ ଏହାକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବ। ତେବେ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଜାଣିବା ପରେ। ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଯୁଗ୍ମ କମିଶନର ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟକୁ ସଠିକ୍ ନୁହେଁ କହିଛନ୍ତି। ଏବେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କୁ ଧରିଛି। ଶୀଘ୍ର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଛତ୍ରସାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମ (Chhatrasal Stadium) ରେ ପୂର୍ବତନ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେସଲରଙ୍କ ହତ୍ୟାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ସେ ପଳାଉଥିଲେ। ନିକଟରେ ଦିଲ୍ଲୀର ରୋହିଣୀ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ସୁଶିଲ କୁମାର ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରୋହିଣୀ ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଯାହା କୋର୍ଟ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଥିଲେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ସୁଶୀଲ କୁମାର ଫେରାର ଥିଲେ। ରେସଲର ସାଗର ଧନଖରଙ୍କ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଖୋଜଖବର ନଥିଲା ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ସେହି ଏବଂ ସୂଚନା ପାଇବା ପାଇଁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ମେ ୧୫ରେ କୋର୍ଟ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜାମିନ ବିହୀନ ୱାରେଣ୍ଟ ଜାରି କରିଥିଲେ। ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଲୁକ୍ ଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିଥିଲା। ପହଲବାନ ସାଗର ଧନଖର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେବା ପରେ ମେ ୪ତାରିଖରୁ ତାଙ୍କର କୌଣସି ଖବର ନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସୁଶୀଲ କୁମାର ଜାମିନ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ଅତିରିକ୍ତ ଡେପୁଟି କମିଶନର ଗୁରୁକବାଲ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶୀଲ କୁମାରଙ୍କ ପାଇଁ ଲୁକ୍ଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ସୁଶୀଲ କୁମାର ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଛତ୍ରସାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଡ୍ୟୁଟି (OSD) ରେ ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଭାବରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି ଯେଉଁଠାରେ ପରସ୍ପର ବିବାଦ ପରେ ଧନଖରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

Also Read | ଓଡିଆ ଆଇପିଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଲୋକନାଥ ବେହେରା ହୋଇପାରନ୍ତି CBI ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ,ଅଛନ୍ତି ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

[amazon_auto_links id=”9939″]

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.