Hyundai i20 2020 Launched: ଲଞ୍ଚ ହେଲା ହୁଣ୍ଡାଇର ନୂତନ i20 ପ୍ରିମିୟମ୍ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍, ମୂଲ୍ୟ ୬.୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

new-2020-hyundai-i20
Share this:

ହୁଣ୍ଡାଇ (Hyundai) ଏହାର ନୂଆ i20 ୨୦୨୦ ପ୍ରିମିୟମ୍ ହ୍ୟାଚ୍ ବ୍ୟାକ୍ (Hyundai i20 Premium Hatchback) ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଉଭୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ଏହାକୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ପେଟ୍ରୋଲ (Petrol) ଭାରିଆଣ୍ଟର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ୬.୮୦ ଲକ୍ଷ ଏବଂ ଡିଜେଲ (Diesel) ଭାରିଆଣ୍ଟର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି ୮.୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା।

Price List:

ହୁଣ୍ଡାଇ i20 ଇଞ୍ଜିନ୍

କମ୍ପାନୀ i20 ଉଭୟ ଡିଜେଲ ଏବଂ ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନରେ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଏଥିରେ ଏକ ୧.୨ ଲିଟର ପ୍ରାକୃତିକ ଭାବରେ ଆକାଂକ୍ଷିତ ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅଛି, ଯାହା 83hp ଶକ୍ତି ଏବଂ 115Nm ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରେ। ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପେଟ୍ରୋଲ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକରେ 1.0 ଲିଟର ଟର୍ବୋ-ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ଅଛି, ଯାହା 120hp ଶକ୍ତି ଏବଂ 172Nm ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ।

ଏଥିରେ 100hp ଶକ୍ତି ସହିତ 1.5 ଲିଟର ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅଛି, ଏହା ଏକ ଚାରି ସିଲିଣ୍ଡର ୟୁନିଟ୍ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ। ଇଞ୍ଜିନ୍ 6-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ ଗିଅରବକ୍ସ ସହିତ ମେଣ୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ କୋଣସି ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ବିକଳ୍ପ ରହିବ ନାହିଁ।

Dimensions (in mm)Elite i20New i20 2020
   
Overall length39853995
Overall width17341775
Overall height15051505
Wheelbase25702580
Leg room (rear)850938
Shoulder room (rear)13501390

Interior Features

କାରର ଉପର ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 10.25-inch ଟଚ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ ସିଷ୍ଟମ ମିଳିବ, ଯାହା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଅଟୋ (Android Auto) ଏବଂ ଆପଲ୍ କାରପ୍ଲେ (Apple Carplay) ଏବଂ ହୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲୁ ଲିଙ୍କ୍ କନେକ୍ଟିଭିଟି (Hyundai Blue Link Connectivity) ସହିତ ଆସିବ। ଏଥିରେ ଅନେକ ଫିଚର ମିଳିବ ଯେପରିକି ଡିଜିଟାଲ୍ କ୍ଲଷ୍ଟର, 7 ସ୍ପିକର ବସ୍ ସାଉଣ୍ଡ ସିଷ୍ଟମ୍ (7 Speaker Sound Box), ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ସନଋଫ୍ (Electric Sunroof), ବେତାର ଫୋନ୍ ଚାର୍ଜର (Wireless Phone Charger), ସଠିକ ଆଲୋକ (Ambient Light)।

Also Read| Maruti Suzuki Cars: ମାରୁତି ସୁଜୁକିର ତିନୋଟି କାର ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ନୂଆ ରୂପରେ

Share this:

Leave a Reply

Your email address will not be published.