Watch: ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ କାହିଁକି ‘ହଁ ମୁଁ କୁକୁର’ ବୋଲି କହିଲେ?

Jyotiraditya-Scindia

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଉପ-ନିର୍ବାଚନରେ (Madhya Pradesh By Election)​​ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର ଜୋରରେ ଲାଗିଛି। ନଭେମ୍ବର 3 ରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି, ସେପଟେ ବିଜେପି ନେତା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ (Jyotiraditya Scindia) ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲ ନାଥ (Kamal Nath) କୁକୁର ବୋଲି ଅଭିହିତ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ କହିଛନ୍ତି- ହଁ ମୁଁ ଏକ କୁକୁର, କୁକୁର ଯିଏ ସର୍ବଦା ମାଲିକଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଶ୍ୱସ୍ତ ଅଟେ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ କଲାମନାଥଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ହେତୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ (Election Commission) ତାଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ   କରି ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକ ମାନ୍ୟତା ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମୋତେ କୁକୁର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ମୋର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ଜନସାଧାରଣ ଏବଂ ମୁଁ ତାଙ୍କର ସେବା କରେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ହଁ, କମଲ ନାଥ, ମୁଁ ଏକ କୁକୁର କାରଣ କୁକୁର ଏହାର ମାଲିକ ଏବଂ ଦାତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାଏ। ହଁ, କମଲ ନାଥ ଜୀ, ମୁଁ ଏକ କୁକୁର କାରଣ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମୋ ମାଲିକଙ୍କୁ ଆଙ୍ଗୁଠି ଦେଖାନ୍ତି ଏବଂ ମାଲିକଙ୍କ ସହ ଦୁର୍ନୀତି ଏବଂ ବିନାଶକାରୀ ନୀତି ଦେଖାନ୍ତି ତେବେ କୁକୁର କାମୁଡ଼ିବ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ କମଲ ନାଥଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରଚାର ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ କାହିଁକି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ବୋଲି କମଲ ନାଥ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କମଲ ନାଥ କୋର୍ଟଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଛନ୍ତି।

Also Read | Ekta Diwas: ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଏକଜୁଟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ: ପିଏମ ମୋଦୀ

Share this: